۳۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۴

تولید فولاد ایران از ۱۳.۵ میلیون تن گذشت

انجمن جهانی آهن و فولاد اعلام کرد تولید فولاد ایران در ماه های ژانویه تا اکتبر ۲۰۱۴ با رشد ۶.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شد و به حدود ۱۳.۵ میلیون تن رسید.

به گزارش عیارآنلاین، انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود از رشد ۶٫۵ درصدی تولید فولاد ایران در ۱۰ ماه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

فولاد

تولید فولاد ایران که در ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۱۲٫۶۹۷ میلیون تن گزارش شده بود در ۱۰ ماه نخست سال جاری میلادی به ۱۳٫۵۱۱ میلیون تن افزایش یافته است.

تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۳ نیز با رشد ۶٫۶ درصدی نسبت به سال قبل از آن به ۱۵٫۴۲۱ میلیون تن رسید و ایران پانزدهمین فولادساز جهان در این سال شد.

ادامه روند صعودی تولید فولاد ایران در حالی است که کشورهای غربی این صنعت را تحریم و فروش تجهیزات و مواد اولیه ساخت فولاد به ایران را ممنوع کرده‌اند.

بر اساس این گزارش در اکتبر ۲۰۱۴ تولید فولاد ایران بالغ بر ۱٫۴۴۴ میلیون تن بوده است که این رقم با رشد ۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. ایران در اکتبر سال گذشته ۱٫۳۷۸ میلیون تن فولاد تولید کرده بود.

در اکتبر سال جاری میلادی ۱۳۶٫۷۳ میلیون تن فولاد در جهان تولید شده است. تولید فولاد جهان در این ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲ درصدی داشته است.

منبع : تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: