احتمال مخالفت مجلس با افزایش جدید قیمت آب/ جزئیات دو مجوز ویژه رهبری درباره آب

رئیس کمیسیون انرژی مجلس از دو مجوز جدید مقام معظم رهبری برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی جهت مهار آب های مرزی و آبرسانی روستایی خبر داد و گفت: در شرایط فعلی با افزایش قیمت آب برای جلوگیری از فشار اقتصادی به مردم، مخالف هستیم.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا جانباز عصر امروز(پنجشنبه) در حاشیه دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هدفگذاری شده توانمندی شرکت های آب و فاضلاب داخلی افزایش یابد، گفت: در نمایشگاه امسال بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان قرارداد جدید منعقد شد و حدود ۷ هزار میلیارد تومان نیز فرصت سرمایه گذاری تعریف شده است.

حمیدرضا جانباز

مشاور وزیر نیرو اظهار داشت: همچنین حدود ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان نیز پروژه آماده مناقصه داریم. شرکت های صنعت آب و فاضلاب مسائل و مشکلاتشان را در خصوص استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و بانک ها مطرح کردند و همچنین قرار است بررسی هایی نیز در خصوص اصلاح قوانین و خرید تضمینی آب انجام شود.

همچنین علی مروی رئیس کمیسیون انرژی مجلس نیز در اظهاراتی گفت: آب در حال حاضر یکی از مسائل مهم و جدی کشور است که اگر دولت و مجلس برای آن چاره جویی نکنند باید منتظر وضعیت بدتری در این زمینه باشیم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس افزود: طرح های جدید تامین مالی آب در کمیسیون انرژی تهیه شد و تصمیمات خوبی هم اتخاذ شده است.

مروی از دو مجوز جدید مقام معظم رهبری برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در زمینه مهار آب های مرزی و تامین آب شرب روستایی خبر داد و گفت: از طریق یک مجوز ۱۰ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مهار آب های مرزی و ۵۰۰ میلیون دلار نیز برای تامین آب شرب روستایی اختصاص خواهد یافت.

وی همچنین از تصویب اختصاص یک درصد از درآمد صادرات گاز، میعانات گازی و نفت به بخش آب خبر داد و در خصوص احتمال افزایش قیمت آب در سال آینده، گفت: موافق افزایش قیمت آب در سال آینده نیستیم چون مجلس احساس می کند در حال حاضر افزایش قیمت ها به مردم فشار وارد خواهد کرد.

منبع : مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: