وزیر آموزش و پرورش:

لایحه رتبه بندی معلمان تا آخر امسال تقدیم مجلس می شود

وزیر آموزش و پرورش در خصوص لایحه رتبه بندی معلمان گفت: این لایحه تا آخر امسال تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر فانی در جمع هزار و پانصد نفری مدیران و فرهنگیان استان اظهارکرد: آموزش و پرورش هر کشور مهمترین دستگاه آن کشور است و زیر ساخت منابع انسانی هر کشور را تامین می کند .

فانی

وزیر آموزش و پرورش معلمین را رکن اصلی آموزش و پرورش عنوان و تصریح کرد: هر اقدامی در آموزش و پرورش در راستای رسیدگی به امور فرهنگیان و معلمین به طور مستقیم آینده کشور را تضمین می کند .

وی گفت: امروزه آموزش و پرورش آیینه تمام نمای هر کشور است و تلاش ما این است که آموزش و پرورش را پویا تر و با کیفیت تر و موثرتر ارائه کنیم و در این مسیر راهبرد آموزش و پرورش در دولت یازدهم ارتقاء کیفیت است چرا که آموزش و پرورش با کیفیت می تواند آینده کشور را تضمین کند .

فانی گفت: تحول در آموزش و پرورش تحول در منابع انسانی است و این تحول در هر سازمان تحول در نیروی انسانی آن است و لذا ضروری است در اجرای سند تحول بنیادین توجه ویژه ای به منابع انسانی داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش یک سندی است که ما موفق شده ایم در قالب ۹۹ برنامه به ۴۰ راهکار این سند ورود پیدا کنیم

وی گفت: آموزش و پرورش باید منابع خود را افزایش دهد که این منابع می تواند از دولت و یا خارج دولت تامین شود و در این مسیر آموزش و پرورش باید بتواند از منابع خود به خوبی استفاده و بهره برداری نماید .

فانی افزود: با توجه به علاقه ای که نمایندگان مجلس و هیات دولت به آموزش و پرورش و معلمین دارند امیدوارم لایحه رتبه بندی معلمان با سرعت تصویب شود تا بتوانیم همکاران را براساس تلاش ها ، فعالیت هاو تحقیقات و روش های نوین تدریس رتبه بندی و نسبت به پرداخت حقوق و مزایای آنان اقدام کنیم تا به این وسیله انگیزه ها را در آموزش و پرورش بالا ببریم .

وزیر آموزش و پرورش در خصوص کلاس های چند پایه گفت: شورای عالی آموزش و پرورش مصوبه ای دارد تا با توجه به تعداد کلاس و تعداد دانش آموز در پرداخت های خود به معلمین این کلاس ها اقدام نماید که این اولین گامی است برای کیفیت بخشی به کلاس های چند پایه است.

منبع : مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

۱ دیدگاه

  1. محسن :

    احتمالا به اخر سال می کشانند تا در بودجه۹۴ دیده نشود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: