وزیر آموزش و پرورش:

استراتژی آموزش و پرورش ارتقاء کیفیت آموزشی است

وزیر آموزش و پرورش گفت: استراتژی امروز آموزش و پرورش ارتقاء کیفیت آموزشی است.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر فانی در نود و هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به این که بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز امسال در مدارس سراسر کشور تحصیل می کنند، اظهارکرد: قریب ۲۰۰ هزار دانش آموز امسال افزایش داشته ایم این در حالی است که یک میلیون معلم در بزرگترین دستگاه اجرای کشور فعالیت می کنند .

فانی

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر این که در سال گذشته ۴۶۰۰ مدرسه کمتر از ۵ دانش آموزان داشتیم، تصریح کرد: دانش آموزان در سال تحصیلی جاری در ۱۰۲ هزار مدرسه مشغول به تحصیل می باشند .

وی آموزش و پرورش را وسیع ترین و پرمخاطب ترین دستگاه عنوان کرد و افزود: هیچ نهاد فرهنگی مثل آموزش و پرورش امکان حضور در خانواده ها را ندارند چرا که دارای ۱۳ میلیون دانش آموز و ۲۶ میلیون والدین و در کل با ۳۹ میلیون جمعیت در پوشش آموزش و پرورش می باشند

فانی گفت: یکی از کارکردهای آموزش و پرورش انتقال فرهنگ است و مهمترین نهادی که در زمینه فرهنگ ایفای نقش دارد آموزش و پرورش است .

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه زیر ساخت آموزش و پرورش منابع انسانی است افزود: دانش آموزان امروز و جامعه سازان فردا زیرنظرآموزش وپرورش تربیت می شوند .

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مراسم هفده اردیبهشت گفت: هیچ جا سرمایه گذاری به اندازه آموزش و پرورش انجام نمی گیرد و هر چه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کنید یک سرمایه گذاری ماندگار خواهد بود .

فانی گفت: استراتژِی امروز درآموزش و پرورش ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش است و امضاء تفاهم نامه ها گامی موثر در کیفیت بخشی است .

وزیر آموزش و پرورش به پنج سیاست آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: توسعه مشارکت مردمی ، اولیاء دانش آموزان و دانش آموزان بحث جدی در آموزش و پرورش می باشد .

وی با توجه به اهمیت مشارکت توسط خیرین مدرسه ساز افزود: در سال جاری میانگین ۵/۷ کلاس روزانه توسط خیرین مدرسه ساز تحویل آموزش و پرورش داده می شود و حدود دو میلیون دانش آموز در مدارس خیرساز مشغول به تحصیل می باشند .

فانی گفت: با ۵۷ هزار مدرسه طرح تعالی مدیریت آموزشگاه ها را آغاز کرده ایم و با ارتقاء کیفیت مدیریت به نتایج خوبی رسیده ایم. با وجود نیروی انسانی فضا و دانش آموز باید مدیران حرفه ای ، تخصصی و با انگیزه بالایی در مدارس متمرکز کنیم.

وزیر آموزش و پرورش به تمرکززدایی در مدارس اشاره کرد وگفت : با وجود میزان بالای بخشنامه ها و دستورالعمل ها تمرکززدایی، خلاقیت و نوآوری از بین می رود .

منبع : مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: