قائم مقام وزیر راه: دولت مصمم به تکمیل واحدهای مسکن مهر است

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح های مسکن مهر گفت: عزم این وزارتخانه و دولت بر رفع موانع و تکمیل سریع واحدهای مسکن مهر در سراسر کشور است.

به گزارش عیارآنلاین، احمد اصغری مهرآبادی شامگاه چهارشنبه پس از نشست شورای مشترک مسکن مهر شهرستانهای گلپایگان و خوانسار در فرمانداری گلپایگان، در جمع خبرنگاران افزود: وزرات راه و شهرسازی با جدیت برای رفع موانع و مشکلات روبنایی و زیر بنایی واحد های مسکونی طرح مسکن مهر در کشور در تلاش است.

احمد اصغری مهرآبادی

وی اظهار کرد: از مجموع دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی که در طرح مسکن مهر کشور تاکنون قرار داد آنها منعقد شده، عملیات سفت کاری حدود دو میلیون واحد خاتمه یافته است.

وی افزود: کار ساخت یک میلیون و ۶۴۰ هزار واحد پایان یافته که از این تعداد حدود یک میلیون و ۳۲۰ هزار واحد واگذار شده یا آماده واگذاری است.

مهر آبادی با اشاره به برخی مشکلات مسکن مهر به خصوص کمبود مدرسه، مسجد، کلانتری و دیگر نیازها گفت: مهمترین مشکل در این باره محدویت منابع مالی است که مقرر شده در بودجه سال ۹۴ اعتبار لازم پیش بینی شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در استان اصفهان تاکنون قرارداد ۱۷۵ هزار واحد مسکن مهر منعقد شده که ۱۲۵ هزار واحد به بهره برداری رسیده و پیش بینی می شود با رفع موانع بقیه واحدها نیز با همت مسوولان تا سال آینده تحویل متقاضیان شود.

مهر آبادی با اشاره به بازدید یک روزه از پروژه های مسکن مهر شهرستانهای گلپایگان و خوانسار و نشست مشترک شورای مسکن مهر دو شهرستان با حضور مدیران کل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان و نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی گفت: در این نشست برخی مشکلات زیرساختی مسکن مهر این دو شهرستان مطرح و مقرر شد مبالغی در حد بضاعت برای رفع بخشی از نیازها تعلق گیرد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی هم با قدردانی ازحضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در این منطقه، بر تلاش مسوولان برای تکمیل پروژه مسکن مهر این دو شهرستان تاکید کرد.

سید محمد حسین میر محمدی افزود: در پروژه مسکن مهر تعدادی واحدهای مازاد ظرفیت، از منابع متقاضان که در ارتباط با تعاونی ها بود ساخته شده که این موضوع باید تعیین تکلیف شود.

شهرستان گلپایگان در ۱۶۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.

منبع : ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: