نعمت‌زاده عنوان کرد؛

افزایش سهم صنعت به ۲۵ درصد در افق ۱۴۰۴/ جایگاه ایران در تولید تجهیزات آب

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر برنامه های دولت برای حمایت از صنایع و پیشرفت های ایران در ساخت تجهیزات صنعت آب گفت: سهم صنعت تا چشم انداز ۱۴۰۴ باید به ۲۵ درصد برسد.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا نعمت زاده با تاکید بر پیشرفت ایران در ساخت تجهیزات آب و آبفا و مواد پلیمری گفت: اغلب تجهیزات صنعت آب از قبیل انواع لوله و اتصالات در کشور تولید می‌شود.

نعمت زاده

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران در جمع خبرنگاران اظهارداشت: به‌ جز برخی تجهیزات کنترلی صنعت آب و فاضلاب که وارد کشور می‌شود، مابقی تجهیزات در کشور به تولید داخل رسیده است.

نعمت زاده با اشاره به لزوم صرفه‌ جویی در مصرف آب، آبیاری تحت فشار و کشاورزی مکانیزه را با توجه به محدودیت‌های آبی به نفع کشور دانست و گفت: بخش آب همواره در خدمت توسعه کشاورزی و صنعت قرار داشته است.

وی همچنین با اشاره به دستاوردهای ارائه‌ شده در دهمین نمایشگاه بین‌ المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب اظهارداشت: ایران در صنعت آب به‌ ویژه ساخت تجهیزات مربوط به این صنعت و مواد پلیمری پیشرفت‌های خوبی داشته و این نمایشگاه در مقایسه با دوره پیشین از نظر کمی و کیفی رشد قابل‌ توجهی داشته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت سهم صنعت در تولید ناخالص ملی را ۲۰ درصد عنوان کرد و گفت: ما در تلاش هستیم که سهم صنعت را در تولید ناخالص ملی تا چشم‌انداز ۱۴۰۴ به ۲۵ درصد افزایش دهیم.

نعمت زاده خاطرنشان کرد: دولت از صنایع حمایت‌ های لازم را انجام می‌دهد و در جهت رفع موانع تولید برنامه‌ ریزی‌های خوبی انجام داده است.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: