مشاور وزیر آموزش و پرورش: باید دانش تربیت محور را جایگزین دانش محوری کنیم

دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش گفت: باید دانش تربیت محور را جایگزین دانش محور بودن کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، حجت الاسلام مجتبی ملکی در هشتمین جلسه هم اندیشی دبیران کمیته های ستادی و استانی همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش سراسر کشور در مشهد اظهار کرد: این همایش از مهمترین همایش های آموزش و پرورش است و در این همایش، سکانداران فرهنگ کشور جمع شده اند.

مدرسه

دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر فرهنگ یک کشور به درستی در جامعه اجرا نشود، ضربه سختی به کشور وارد می شود، گفت: اگر فرهنگ صحیحی در کشور نباشد، دانشمندی که پرورش می دهیم خود سبب ضرر در جامعه می شود و در همین راستا اگر فرهنگ یک کشور صحیح باشد، باعث رشد و پویایی جمهوری اسلامی ایران می شود.

وی با اشاره به سند تحول بنیادین اظهار کرد: سند تحول بنیادین در زمینه تغییر رویکرد و دانش بر اساس تعالیم حوزه های علمیه و آموزش و پرورش است که اگر به درستی بتوان این سند را در جامعه اجرایی کرد سبب افزایش رشد علمی کشور می شود.

ملکی در ادامه افزود: بر اساس سند تحول بنیادین که از سوی وزارت آموزش و پرورش ارائه شده است، آموزش و پرورش باید اساس محور تعلیم و تربیتی خود را با قرآن و سنت پیامبر برداشت کند که برای اجرایی و عملیاتی شدن این کار، باید توسط نیروهای حوزه علمیه و روحانیت صورت گیرد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امروز رویکرد آموزش و پرورش دانش محور است، گفت: امروزه با توجه به رویکردی که در وزارت آموزش و پرورش در جریان است؛ اگر بخواهیم تعریفی از دانش محوری داشته باشیم می توانیم آن را توانمند کردن انسان برای تعلیم و تربیت دانست.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش باید دانش تربیت محور را جایگزین دانش محور بودن کند، گفت: برای اینکه بتوانیم دانش تربیت محور را جایگزین دانش محوری کنیم باید اساس تعلیم و تربیت وزارت آموزش و پرورش مبانی دینی و قرآنی باشد.

دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش به وظیفه حوزه های علمیه در رویکرد دانش تربیت محوری اشاره و بیان کرد: ما بایستی با تبیین برنامه ریزی های درست و استفاده از متخصصین حوزه های علمیه و وزارت آموزش و پرورش دستاوردهای خود را روز به روز افزایش داده و در این راستا به آموزش و پرورش کمک کنیم.

منبع: مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: