ساماندهی نیروی انسانی مهمترین اولویت وزارت آموزش و پرورش است

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان این که ساماندهی نیروی انسانی مهمترین اولویت وزارت آموزش و پرورش است، گفت: این امر مهم با جدیت در دست اقدام است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد دیمه ور در سومین جشنواره درس پژوهی دوره ابتدایی در همدان اظهار کرد: ساماندهی نیروی انسانی مهمترین مشکل آموزش و پرورش کشور به ویژه در دوره ابتدایی است.

محمد دیمه‌ور

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: این وزارتخانه در راستای توانمند سازی، متناسب سازی و آموزش تخصصی و مهارت های حرفه ای به معلمان مشغول برنامه ریزی و اقدام جدی است.

وی تصریح کرد: با اقدامات دانشگاه فرهنگیان برای تربیت معلمان متخصص در طول سال های آتی بخشی از مشکل کمبود نیروی انسانی دوره ی ابتدایی حل خواهد شد.

دیمه ور گفت: اقدامات خوبی برای ساماندهی منابع انسانی در آموزش و پرورش به ویژه در دوره ی ابتدایی انجام شده که با ساماندهی و توزیع متوازن، بخش قابل توجهی از مشکلات نیروی انسانی مرتفع خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش افزود: توزیع نامتوازن معلمان در مناطق، شهرستانها، مناطق و سطح کشور موجب شده با وجود نیروی مناسب در برخی مناطق با کمبود نیرو مواجه باشیم که این موضوع در حال پی گیری است.

وی گفت: مشکل منابع و انگیزه در دوره ابتدایی از دیگر مسائلی است که باید پیگیری شود و اقداماتی برای افزایش انگیزه معلمان در حال انجام است.

دیمه ور افزود: در آستانه ارایه بودجه سال ۹۴ دولت به مجلس شورای اسلامی از نمایندگان درخواست شده که به تقویت انگیزه های شغلی و حرفه ای معلمان ابتدایی کمک کنند.

وی اظهار کرد: دوره ابتدایی اساسی ترین دوره یادگیری در کل نظام آموزشی در آموزش پرورش و آموزش عالی است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: حمایت و نگاه ویژه دولت و مجلس در این زمینه بسیار اثر گذار خواهد بود.

وی درباره استفاده دانش آموزان از منابع کمک درسی گفت: آنچه منطبق با محتوا و اهداف آموزشی است در کتب درسی و به وسیله معلمان و گروه های آموزشی تدوین و ارائه شده است و استفاده از کتب کمک آموزشی موسسات تجاری توصیه نمی شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که در سال تحصیلی جدید قریب به ۲۰۰ هزار نفر دانش آموز به دوره ابتدایی اضافه شده است، خاطر نشان کرد: در مجموع نام هفت میلیون و ۱۹۰ هزار نفر در سامانه ثبت نام دانش آموزان ثبت شده است.

دیمه ور تاکید کرد: منابع مالی دوره ابتدایی بر اساس بودجه در اختیار این معاونت قرار می گیرد که ۹۹ درصد از آن صرف پرداخت حقوق و مزایا و یک درصد باقی مانده صرف کیفیت بخشی فعالیت های آموزش و پرورش می شود.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان را نهادی برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش از طریق کنکور اعلام کرد وافزود: این امکان به آموزش و پرورش داده شده که در صورت کمبود نیروی انسانی از فارغ التحصیلان این دانشگاه استفاده شود.

منبع: مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: