دیمه خبر داد؛

حمایت مالی از دانش آموزان بازمانده از تحصیل

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت:دانش آموزان بازمانده از تحصیل که به دلیل مشکلات مالی امکان تحصیل ندارند حمایت مالی می شوند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد دیمه در سومین جشنواره درس پژوهی دوره ابتدایی استان همدان اظهار کرد:طبق تفاهم نامه منعقد شده با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ظرفیت این وزارتخانه برای تقویت ورود دانش آموزانی که به دلیل مشکلات مالی خانواده از تحصیل باز مانده اند استفاده می شود.

محمد دیمه‌ور

وی افزود: سال گذشته ۱۵۶ هزار دانش آموز از تحصیل باز مانده بودند که تعداد قابل توجهی از آنها در سال تحصیلی جاری جذب سیستم آموزشی کشور شدند.

دیمه ور تصریح کرد: با تشکیل ستاد انسداد مبادی بی سوادی در همه استان های کشور، زمینه تحصیل برای همه افراد حتی در روستاهای دور افتاده و عشایر فراهم شده است.

وی گفت: آمار اسمی و آدرس دانش آموزان بازمانده از تحصیل و یا دانش آموزانی که ترک تحصیل کرده اند توسط لوح فشرده در اختیار استان ها قرار می گیرد و مدیران استان ها خانه به خانه برای جذب دانش آموزان اقدام خواهند کرد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: هم اکنون پوشش تحصیلی عشایر کشور در دوره ابتدایی در حد مطلوبی است و این مقطع بیش از دیگر مقاطع پوشش تحصیلی دارد.

منبع: مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: