رشد ۷۰ درصدی در خودروسازی/کالای مصرفی وارد نکردیم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از رشد ۷۰ درصدی در صنایع خودروسازی خبر داد و گفت: روند واردات افزایش داشته اما در خصوص تامین کالاهای مصرفی واردات نداشته‌ایم.

به گزارش عیارآنلاین، صالح‌نیا امروز – چهارشنبه – در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه این استان اظهار کرد: امروز در زمینه کسب و کار وضعیت به نسبت گذشته مطلوب‌تر شده است.

محسن صالحی نیا

وی اضافه کرد: طی هفت ماه اخیر در مقایسه با وضعیت مشابه سال گذشته در بخش تولید شاهد رشد ۹۵ درصدی بوده‌ایم.

معاون وزیر صنعت اضافه کرد: طی هفت ماه اخیر ۲۷ میلیارد تومان صادرات غیر نفتی داشته‌ایم که در مقایسه با وضعیت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۱۰ درصدی بوده‌ایم.

صالح‌نیا با بیان اینکه علی‌رغم رشد تولید همچنان مشکلات این بخش به قوت خود باقی است، اضافه کرد: بدهی‌های بانکی، پرداخت مالیات و عدم پرداخت حقوق کارکنان در زمان مناسب از جمله این مشکلات است.

وی با تاکید بر اینکه کمبود نقدینگی یکی از مهمترین مشکلات جامعه اقتصادی امروز است، ادامه داد: برای بهبود وضعیت نقدینگی به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان نیاز داریم.

صالح‌نیا افزود: کاهش منابع صندوق مالی و ریالی یکی دیگر از آسیب‌های بخش اقتصادی کشور است.

وی با اعلام این خبر که روند واردات افزایش داشته اما در خصوص تامین کالاهای مصرفی واردات نداشته‌ایم، گفت: وضعیت صادرات در صورتی رونق می‌گیرد که تولیدات با کیفیت مطلوب و قیمت تمام شده مناسب به بازار عرضه شوند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اهمیت شعار سال در خصوص مهار تورم، تصریح کرد: باید بهره گیری از بازار داخلی و استفاده از ظرفیت‌های کشور در راستای دستیابی به اقتصاد مقاومتی مد نظر قرار گیرد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: