معاون وزیر اقتصاد:دولت روزانه ۱۵۰ میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت می کند

معاون وزیر اقتصاد ومدیرعامل شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران گفت : دولت هم اکنون به طور میانگین روزانه ۱۵۰ میلیارد تومان یارانه نقدی در بخش های مختلف پرداخت می کند.

به گزارش عیارآنلاین، میرسعید نیکزاد لاریجانی، چهارشنبه شب در نشست چشم انداز آینده اقتصاد ایران درسیاست های دولت تدبیر وامید که به همت شورای هماهنگی اصلاح طلبان آمل برگزار شد، افزود: این درحالی است که سهم راه ازبخش بودجه کشور روزانه ۱۶ میلیارد تومان وآب ۵/۱۱ میلیارد تومان است.

یارانه نقدی-2

وی ادامه داد: انتظار بود که مردم دربرابر خواهش های دولت ازافرادی که توان مالی بهتری دارند ازدریافت یارانه نقدی انصراف دهند تا پرداخت یارانه در مسیر درست آن هزینه شود، متاسفانه مردم به این درخواست پاسخ منفی دادند.

معاون وزیر اقتصاد ودارایی، با بیان اینکه دولت برای افزایش سهم بری بیشتر مردم ازبودجه های عمومی کشور بدنبال راهکارهایی برای جایگزین کردن اتکا به بودجه های نفتی است، تصریح کرد: حمایت های دولتی باید مشروط، مقید، محدود و نزولی باشد وچون این فضا را درصنعت کشور ایجاد نکردیم همچنان دراین بخش با مشکلات جدی مواجه هستیم.

نیکزاد لاریجانی اضافه کرد: متاسفانه اکنون بخش زیادی ازپتانسیل وانرژی جامعه رها شده است که باید ازآن به شکل اصولی استفاده شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه کشورما به اندازه کافی سیاست زده بوده وسیاست ورزی از در ودیوار شهرها می بارد، گفت: درشرایطی که رشد اقتصادی پایین و تورم بالا است به مصلحت ملی بوده که به افزایش ظرفیت های تولیدی کشور توجه و حمایت جدی شود.

معاون وزیراقتصاد ومدیرعامل شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران، طولانی شدن روند توسعه درکشور را یکی ازنگرانی های برخی دلسوزان نظام ومردم دانست وبا تاکید براینکه باید با کمک همه ملت این مشکلات برطرف شود، افزود: برای رسیدن به توسعه پایدار باید برنامه ریزی درستی کرد وازروند مشارکت جویانه استفاده کرد.

نیکزاد لاریجانی ادامه داد: اداره وهماهنگی باید دردرون کشور حاصل شود تا به توسعه برسم، وزمانی که توسعه ایجاد شد، تعادل وتوازن همراه آن خواهد بود.

وی اضافه کرد: رشد اقتصادی مهم ترین اصل درتوسعه بوده که درعرصه فعالیت های اقتصادی نقش ثروت درجامعه ما کمرنگ شده است و درجامعه ای که لقب سرمایه داری تهمت تلقی شود نمی توانیم به جایی برسیم که باید بدانیم اگر می خواهیم در خاورمیانه حرفی برای گفتن داشته باشیم به ثروت نیاز داریم.

نیکزاد لاریجانی یادآورشد: درمنطقه ای قرارداریم که همسایگان ما در حل مسائل کشور اخلال ایجاد می کنند، وبه خاطر این مشکلات خودمان باید به فکر خود بوده و با استفاده از ظرفیت های موجود اختلاف سلیقه ها را کنار بگذاریم.

معاون وزیر اقتصاد با تاکید براین که درداخل کشور باید احساس امنیت برای سرمایه گذاری وجود داشته باشد، افزود: اعتماد یکی از مهم ترین اموری است که می تواند در حل مسائل موثر باشد و یکی از وظایف دولت ایجاد اعتماد است.

منبع : ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: