انتقاد وزیر بهداشت از آشفته بازار تبلیغات نادرست سلامت

وزیر بهداشت با انتقاد از آشفته بازار تبلیغات نادرست سلامت گفت: امیدواریم با تصویب و اجرای قانون تبلیغات، بتوانیم از آشفته بازار تبلیغات نادرست در حوزه سلامت پیشگیری کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، سید حسن هاشمی در حاشیه جلسه مشترک با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور انعقاد تفاهم نامه جامع فرهنگ سلامت، گفت: وزارت بهداشت در زمینه کتاب و نشر آثار سلامت، ماموریت های مشترکی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد. ضمنا کارگروهی نیز برای نظارت بر نشر آثار سلامت بین دو وزارتخانه تشکیل شده است.

قاضی زاده هاشمی

هاشمی با اشاره به اینکه علاوه بر این، در موضوعات کلی حوزه سلامت نیز ماموریت های مشترکی داریم، عنوان کرد: مسلماً عملیاتی شدن تفاهم نامه جامع فرهنگ سلامت کمک می‌کند بخصوص در حوزه بهداشت و پیشگیری، سلامت مردم بیش از گذشته تامین شود.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه متاسفانه در عرصه پزشکی تبلیغات سوء و نادرستی در صفحات برخی نشریه‌ها به چشم می خورد، ادامه داد: قانون تبلیغات پزشکی نیز در این حوزه الزام آور نیست. با این حال وزارت ارشاد، قانون تبلیغات را به مجلس شورای اسلامی ارائه داده که امیدواریم نظر وزارت بهداشت نیز در این قانون اعمال شود تا بتوانیم از آشفته بازار تبلیغات نادرست در حوزه سلامت پیشگیری کنیم.

برای ارتقاء سلامت جامعه باید از تمام ابزارها استفاده کرد

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در حاشیه جلسه مشترک با وزیر بهداشت گفت: برای ارتقاء سلامت جامعه باید از تمام ابزارها از قبیل مطبوعات، سینما، تئاتر و هنرهای تجسمی استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه امروز جامعه، نیاز به اختصاص صفحات قابل توجهی از روزنامه‌ها و نشریات به مقوله سلامت دارد، خاطرنشان کرد: وزارت ارشاد در حوزه سینما و هنرهای نمایشی نیاز به کمک وزارت بهداشت برای پیشنهاد سوژه‌های مناسب جهت ساخت فیلم با هدف پیشبرد اهداف حوزه سلامت و ارتقاء فرهنگ و سلامت جامعه دارد.

انعقاد تفاهم نامه همکاری در حوزه کتاب و سلامت در چار چوب تفاهم نامه جامع «فرهنگ سلامت»

به گزارش وزارت بهداشت، ارتقای فرهنگ سلامت و توانمندسازی افراد، خانواده‌ها و جوامع برای رعایت سبک زندگی سالم ایرانی اسلامی و همکاری و بهره گیری از ظرفیت‌های تولیدات فرهنگی و هنری به منظور ارتقای فرهنگ سلامت و ترویج سبک زندگی سالم ایرانی اسلامی از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: