۲۸ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۴

آب از فروش نفت سهم گرفت

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از تصویب تخصیص سهم یک درصد از فروش نفت و میعانات گازی برای استفاده در بخش آب خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، محمدتقی توکلی در حاشیه دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب ایران در نشست تخصصی مدیریت منابع آب با رویکرد احیا و تعادل بخشی منابع زیرزمینی اظهار داشت: روند کنونی استفاده از آب در کشور بسیار پرخطر است که باید هرچه سریعتر کنترل و مدیریت شود.

محمد تقی توکلی

وی افزود: موضوع کنترل و نظارت بر برداشت آب راهکاری موثر برای کنترل مصرف آب است و مهم‌ترین بخش آن، نصب تجهیزات برای تحویل حجمی آب است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس نهم تصریح کرد: اغلب کشاورزان بیشتر از پروانه بهره‌برداری از چاه‌ها، آب برداشت می‌کنند که این مسئله در نبود مدیریت و نظارت دقیق صورت گرفته است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون در کشور سالانه ۶۵ میلیارد مترمکعب آب از منابع آب زیرزمینی برداشت می‌شود که حسابداری آن زمانی میسر است که میزان برداشت‌ها پایش شود.

توکلی با بیان “امسال اعتبارات خوبی برای کنترل برداشت از چاههای آب در نظر گرفته شده”، گفت: با ۷۰۰ میلیارد تومانی که تخصیص داده شده می توان کارهایی را به نتیجه رساند که از نابودی بیشتر منابع آب جلوگیری شود.

وی افزود: باید در نصب تجهیزات دقت شود تا استانداردهای لازم در نصب و استفاده از ابزارهای اندازه‌گیری و پایش رعایت شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از تصویب تخصیص سهم یک درصد از فروش نفت و میعانات گازی برای استفاده در بخش آب خبر داد و گفت: با چنین اعتباری ترجیح بر این است که خود وزارت نیرو برای نصب تجهیزات اقدام کند، چراکه محول کردن خرید و نصب کنتور توسط کشاورز، طرح را با شکست مواجه می‌کند.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: