۲۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۰

نوبخت: بودجه ۹۴ عملیاتی تدوین شد

سخنگوی دولت از تدوین بودجه ۹۴ به روش عملیاتی خبر داد و گفت: بودجه هم اکنون در مراحل پایانی و تلفیقی است و ما انشاءالله در جلسه روز یکشنبه کلیات بودجه را رسیدگی می‌کنیم و به رای می‌گذاریم.

به گزارش عیارآنلاین، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در ارتباط با بودجه سال ۹۴ و ویژگی‌های آن اظهار داشت: بودجه هم اکنون در مراحل پایانی و تلفیقی است و ما انشاءالله در جلسه روز یکشنبه کلیات بودجه را رسیدگی می‌کنیم و به رای می‌گذاریم. برای روزهای پنجشنبه و جمعه برای هر وزارتخانه‌ای یک ساعت وقت تعیین کرده‌ایم که آخرین جمع‌بندی را به وزراء منعکس می‌کنیم و نظرات آنها را در بودجه لحاظ می‌کنیم تا کمترین توقف بودجه در هیئت وزیران را شاهد باشیم.

نوبخت

وی در بیان ویژگی‌ بودجه ۹۴ گفت: بودجه امسال به هنگام تعیین می‌شود و در وقت قانونی خود به مجلس تقدیم خواهد شد؛ همان کاری که سال گذشته انجام دادیم. اما انتظار این است که امسال گامهای مفیدتری برداریم. بنا شد که در این راستا قبل از ابلاغ بخش‌نامه بودجه ۹۴ همه دستورالعمل‌هایی را که لازم است دستگاه‌های اجرایی تکمیل کنند به آنها ارائه دهیم که از ابتدای مهر امسال این دستورالعمل‌ها را توزیع کردیم.
سخنگوی دولت ویژگی دیگر بودجه را تهیه آن به روش عملیاتی عنوان کرد و یادآور شد: در این راستا قیمت تمام شده خدمات بسیار مهم است و لذا نیازمند آن هستیم که آموزش همه دستگاه‌ها را قبل از تکمیل این لایحه در دستور کار قرار دهیم. به همین جهت ۲ هزار نفر ساعت آموزش توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به مسئولین تهیه و تنظیم بودجه در دستگاه‌های اجرایی و استانها داده شد.
نوبخت با اشاره به وجود بیش از ۲۹۰۰ طرح ناتمام خاطرنشان کرد: امسال حداقل ۲۴۶ طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و بنابراین حدود ۲۷۰۰ طرح خواهیم داشت. ما مصمم هستیم امسال منابع محدود خود را تخصیص بهینه دهیم و به طور مساوی میان همه طرح‌ها تقسیم نکنیم. از این جهت یکی از ملاک‌های ما پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد است.
وی ملاک دیگر را کمک به توازن‌بخشی مناطق دانست و اضافه کرد: برخی طرح‌ها این قابلیت را دارند که بتوانند زمینه را برای بهره‌برداری طرح‌های دیگر فراهم کنند که آنها هم در اولویت هستند. همچنین شراکت میان بخش خصوصی و دولتی نیز در ساماندهی این ۲۷۰۰ طرح ملاک عمل قرار گرفته است.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: