۲۸ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۲

تصویب دستورالعمل راه اندازی شهرک های صنعتی خصوصی در کشور

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت در گردهمایی معاونان عمران و محیط زیست شرکت شهرکهای صنعتی سراسر کشور در بندرعباس از تصویب دستورالعمل راه اندازی شهرک های صنعتی خصوصی در کشور خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با اشاره به اینکه شهرک های صنعتی خصوصی می تواند در رشد صنعتی کشور به سازمان کمک کنند و ما از ایجاد این شهرکها حمایت می کنیم، اظهارداشت: اولویت سازمان کیفی سازی شهرکهای صنعتی است و فاز های بعدی باید با مطالعه و کار کارشناسی آغاز شود.

سیدمحمد سیدابریشمی

وی افزود: شرکت های استانی بدنبال اخذ اسناد مالکیت شهرک ها و اسناد تفکیکی واحدهای صنعتی باشند تا صنعتگران در سرمایه گذاریهای با مشکلی روبرو نباشند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با بیان اینکه مشکلات راه اندازی یک شهرک یا ناحیه صنعتی بیش از توسعه آن است تصریح کرد: مدیران باید از به هدر رفتن سرمایه های ملی در شهرک های صنعتی جلوگیری نمایند تا هرچه سریعتر به توسعه صنعتی دست یابیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در ایجاد شهرکهای جدید صنعتی باید مکان سنجی و مکان یابی به خوبی انجام شود و این شهرک در بهترین موقعیت و شرایط جغرافیایی راه اندازی شود.

سیدابریشمی با اشاره به واگذاری شهرکهای صنعتی به شرکتهای خدماتی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: باید تمام زیرساخت های شهرک های صنعتی حتی تصفیه خانه فاضلاب از سوی شرکت های استانی آماده و سپس واگذار شود و شرکت های استانی فقط نقش ناظر داشته باشند.

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت، کمبود آب را یکی از مشکلات واحدهای صنعتی کشور عنوان کرد و افزود: یکی از راه های جبران کمبود آب استفاده از پساب فاضلاب صنعتی و شهری برای انجام فعالیت ها و فضای سبز شهرک های صنعتی است.

سیدابریشمی با بیان اینکه مسئولیت واحدهای صنعتی ۱۱ منطقه ویژه کشور به این سازمان واگذار شده است. خواستار تهیه کتابچه شناسایی این واحدهای مستقر در مناطق ویژه شد.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: