راه‌اندازی شورای فرهنگی هنری سلامت

قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های اجتماعی در نشست امضای تفاهم نامه با وزارت ارشاد گفت: تفاهم نامه بین وزارتخانه های بهداشت و ارشاد بستر مناسبی را برای بهره گیری بیشتر از ظرفیت موجود در نشر آثار حوزه سلامت ایجاد خواهد کرد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر سید محمد هادی ایازی در نشست امضای تفاهم نامه با وزارت ارشاد و به مناسبت هفته کتاب گفت: ارتقای فرهنگ در حوزه سلامت نقش بسیار موثر و پیشگیرانه ای در ابتلا به بیماری‌های غیرواگیری که ناشی از سبک زندگی مردم و محصول زندگی مدرن امروزی است، دارد.

محمد هادی ایازی

وی با اشاره به اینکه، در سیاست های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری نیز به مسایل فرهنگی توجه ویژه ای شده است، افزود: با سابقه ای که از تشکیل جلسات شورای فرهنگی عمومی دارم، متاسفانه یک بار هم مسئله فرهنگ سلامت مورد توجه نبوده در حالیکه این موضوع دغدغه آحاد جامعه است.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکتهای اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیریه های حوزه سلامت اذعان کرد: هیچ کاری را نمی توانیم به خوبی انجام دهیم مگر اینکه پیوست فرهنگی داشته باشد که در سیاست های ابلاغی برنامه پنجم توسعه هم توجه به مسایل فرهنگی تاکید فراوانی شده است.

ایازی خاطرنشان کرد: رویکرد دکتر هاشمی در وزارت بهداشت، تقویت معاونت فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاهها و توجه ویژه به مقوله فرهنگ سلامت است. برهمین اساس با همفکری دوستان در وزارتخانه های بهداشت و ارشاد، “شورای فرهنگی هنری سلامت” را راه اندازی کردیم و دستاوردهای خوبی نیز تاکنون داشته است.

وی با اشاره به تشکیل جلسات مشترکی با حوزه سینما، گفت: ماحصل این جلسات تصمیمات بسیار خوبی بوده است از جمله، اختصاص مجموعه بیمارستانی خاص هنرمندان و اصحاب فرهنگ جهت ارائه خدمات درمانی است.

ایازی در ادامه گفت: در حوزه نشر آثار در حوزه سلامت نیز هماهنگی هایی انجام شده و با توجه به مبادله تفاهم نامه بین وزارتخانه های بهداشت و ارشاد نیاز به هماهنگی بیشتر برای بهره گیری از این ظرفیت ایجاد شده است.

قائم مقام وزیر در امور مشارکت‌های اجتماعی افزود: اقدامات خوبی چون تشکیل کارگروه و امضای تفاهم نامه در حوزه وقف و سلامت داشته ایم و تصمیمات خوبی در این حوزه اتخاذشده است.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: