معاون وزیرراه وشهرسازی: حمل و نقل هوایی امن ترین ناوگان حمل و نقلی محسوب می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی در کارگاه تخصصی مدیریت سوانح هوایی درخراسان جنوبی گفت: حمل و نقل هوایی امن ترین ناوگان حمل و نقل است.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس کارگروه ملی حمل و نقل مدیریت بحران کشور با بیان اینکه طبق آمارهای بررسی شده در ایران ایمن‌ترین حمل و نقل، ناوگان هوایی است اما مردم این موضوع را تأیید نمی‌کنند اظهار داشت: حادثه تنها برای دیگران نیست و برای ما هم امکان دارد هر لحظه اتفاق بیفتد پس باید تلاش کنیم تا از وقوع حوادث پیشگیری کرده و برای مقابله با آن آمادگی داشته باشیم.

هواپیما

مجیدی افزود: بدون آموزش نمی‌شود حوادث و بحران‌ها را مدیریت کرد و مهم‌ترین دستگاه خدماتی درمدیریت بحران دستگاه بی‌سیم است که متأسفانه حدود یک ماه است تمام بی‌سیم‌های مدیریت بحران در کشور خراب است.
معاون اموردولت ومسئول هماهنگی امور استان‌های وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه یکی از معضلات در مدیریت بحران کشور ناآگاهی مدیران است، تصریح کرد: مدیران آگاهی و اطلاعات کافی در مورد حوادث ندارند.
مجیدی با تأکید بر اینکه اگر بخواهیم سوانح هوایی را مدیریت کنیم باید اطلاعاتی از لحظه بلند شدن هواپیما داشته باشیم، گفت: این مهم همیشه باید در دستور کار باشد.
وی از وجود ۸۹ فرودگاه در کشور خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد ۷۰ فردوگاه تجاری و ۱۹ فرودگاه غیر تجاری است. مجیدی با بیان اینکه ۳۶۵ موقعیت فرودگاهی در اختیار فعالیت‌های کشاورزی است، اظهار کرد: از میان ۵۴ فرودگاه تحت حمایت و مالکیت شرکت فرودگاه‌های کشور فقط ۴ فرودگاه سود ده هستند.
معاون وزیر راه و شهرسازی از فعالیت ۳۳ شرکت هواپیمایی خارجی در ایران خبر داد و گفت: علل عمده سوانح هوایی در کشور شامل خطای انسانی ناشی از هدایت هواپیما توسط خلبانان و گروه خدمه، نقص فنی، نقص دستگاه‌های ناوبری، تعمیر و نگهداری هواپیما توسط واحد فنی و مدیریت و کارکرد ناوبری زمینی است.
وی تأکید کرد: در کشور ایران بیشترین علت مربوط به خطای انسانی ناشی از هدایت هواپیما توسط خلبانان و گروه خدمه است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: