معاون وزیر اقتصاد و دارایی: مراجعات هیئت‎های تجاری به ایران ۵ برابر شد

معاون وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه در ماه‌های آینده آمار دقیقی از سرمایه‎گذاری خارجی در کشور اعلام می‌کنیم، گفت: با کاهش تنش‎ در ارتباط با دنیا، میزان مراجعات هیئت‎های تجاری به ایران ۵ برابر شده است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد خزاعی در حاشیه افتتاح مرکز خدمات سرمایه‌گذاری همدان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سرمایه‌گذاری فی نفسه خود یک اولویت است اما اولویت‌بندی محورهای سرمایه‌گذاری به مناطق مختلف بستگی دارد.

همکاری و تجارت و روابط

وی افزود: برای هر منطقه‌ای براساس ظرفیت‎ها و امکانات باید محورهای سرمایه‎گذاری تعریف شده و به دو قسمت سرمایه گذاری داخلی و خارجی تقسیم شود.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری خارجی در برخی مناطق می‎تواند موفق عمل کند، عنوان کرد: در برخی از مناطق باید سرمایه‌گذاری خارجی به صورت مشارکتی با سرمایه‎گذار داخلی وارد عمل شود.

وی تصریح کرد: همدان در سه حوزه صنعت، کشاورزی و گردشگری قابلیت سرمایه‌گذاری و توسعه را دارد که در این صورت می‎تواند به قطب اقتصادی در کشور تبدیل شود.

خزاعی درباره آمار سرمایه‎گذاری خارجی صورت گرفته در کشور نیز گفت: مهم‌تر از آمار در بخش سرمایه گذاری روندی است که اتفاق افتاده، این روند نهایتا در بازدهی یکی دوساله می‌تواند به آمار قابل ارائه تبدیل شود.

وی تصریح کرد: در یک سال گذشه با توجه به سیاست‌های اعمال شده، کاهش تنش در سطح بین‌المللی و ارائه ادبیات نوین در عرصه بین‌المللی برای معرفی اهداف جمهوری اسلامی ایران به دنیا مسیر برای سرمایه‎گذاری فراهم شده است.

خزاعی عنوان کرد: درخواست و مراجعات خارجی‎ها برای همکاری اقتصادی بویژه در زمینه سرمایه‌گذاری پنج تا ۶ برابر افزایش داشته که بنا به برخی ملاحظات جزئیات را اعلام نمی‌کنم.

وی با اشاره به اینکه هر هفته پذیرای چند گروه سرمایه‎گذار از کشورهای عربی و اروپایی هستیم، بیان کرد: در چند ماه آینده شاهد اتفاقات جدید در این زمینه هستیم و زمان می‎برد تاسرمایه‌گذاری‎ها عملیاتی شود.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی تصریح کرد:در چند ماه آینده پس از طی برخی پروسه‌های بانکی و ورود سرمایه‌ها به کشور آمار دقیقی از سرمایه‌گذاری صورت گرفته اعلام می‎کنیم.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: