۲۸ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۵

بهره برداری از ۷۳ جایگاه جدید CNG در ۸ ماه نخست سال ۹۳

با بهره برداری از ۷۳ جایگاه جدید عرضه سوخت CNG در ۸ ماه ابتدایی سال ۹۳ هم اکنون ۲۲۴۴ جایگاه CNG در سراسر کشور در مدار بهره برداری قرار دارند.

به گزارش عیارآنلاین، از سال ۱۳۸۴ که موضوع دومنظوره شدن جایگاه‌های عرضه فرآورده‌های مایع به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران محول شد تا پایان سال ۸۸ در مجموع تعداد ۱۱۹۰ جایگاه عرضه سوخت CNG به‌صورت تک‌منظوره و دومنظوره در سراسر کشور احداث شد.

سی ان جی

در سال ۸۹ با سرعت گیری بیشتر روند احداث جایگاه‌های عرضه سوخت گاز طبیعی فشرده و راه‌اندازی ۲۵۴ جایگاه تک‌منظوره و ۱۹۷ جایگاه دومنظوره عرضه سوخت CNG در کشور، تعداد جایگاه‌های فعال در عرضه این سوخت به ۱۶۴۱ باب رسید.

در سال ۹۰ نیز در ادامه روند توسعه جایگاه‌های عرضه سوخت CNG، در مجموع در سراسر کشور ۲۲۶ جایگاه جدید به بهره برداری رسید و در پایان این سال تعداد جایگاه‌هایی که به عرضه این سوخت اشتغال داشتند به ۱۸۶۷ باب رسید.

در سال ۹۱ در مجموع ۱۰۹ جایگاه جدید عرضه سوخت CNG به‌صورت تک‌منظوره و دومنظوره در اقصی نقاط کشور در مدار بهره برداری قرار گرفت تا در پایان سال گذشته تعداد جایگاه‌های عرضه این سوخت به ۱۹۶۷ باب برسد.

از ابتدای سال ۹۲ نیز تا پایان این سال در مجموع در سراسر کشور ۲۰۴ جایگاه جدید عرضه سوخت CNG به بهره برداری رسید و تعداد جایگاه‌های عرضه سوخت CNG در کشور تا پایان سال گذشته به ۲۱۷۱ باب رسید.

در سال ۹۳ نیز از ابتدای سال تاکنون در مجموع در سراسر کشور ۷۳ جایگاه جدید CNG به بهره برداری رسید و هم اکنون با بهره برداری از این تعداد جایگاه، ۲۲۴۴ جایگاه عرضه سوخت CNG در سراسر ایران در مدار بهره برداری است.

در این ۲۲۴۴ جایگاه، در مجموع با ۱۲هزار و ۹۳۶ نازل سوخت‌گیری، ظرفیت اسمی عرضه CNG به‌میزان ۲ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۷ مترمکعب استاندارد در هر ساعت وجود دارد.

مصطفی کشکولی، مدیرعامل سابق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ۲۱ تیرماه سال جاری (پیش از بازنشستگی) از برنامه این شرکت برای احداث ۱۰۰ جایگاه CNG در سال ۹۳ خبر داده بود. ازاین‌رو بر اساس گفته این مقام مسئول، تا پایان سال جاری حداقل ۲۷ جایگاه جدید عرضه سوخت CNG‌ در کشور احداث می‌شود و تعداد جایگاه‌های عرضه این سوخت به ۲۲۷۱ باب خواهد رسید.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: