جزئیات رشد ۳ درصدی مصرف بنزین و رد آمار ستاد مدیریت سوخت

برخلاف آمار ارائه شده از سوی ستاد مدیریت سوخت کشور مبنی بر رشد منفی بنزین در سال ۱۳۹۳، آمارها حاکی از افزایش سه درصدی مصرف بنزین در پنج ماه نخست سال است.

به گزارش عیارآنلاین، معاون ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت کشور چندی پیش اعلام کرد که افزایش مصرف بنزین در سال ۱۳۹۳ اشتباهی است که در رسانه‌ها اعلام می‌شود. به گفته حسین هاشمی با توجه به آماری که ستاد سوخت از مبادی رسمی درباره مصرف بنزین دریافت می‌کند، نشان می‌دهد که مصرف بنزین نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

بنزین

وی با اعلام این که سهمیه بنزین یارانه‌ای (بنزین با نرخ ۷۰۰ تومان) در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ با ابطال کارت سوخت خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده به طور کلی ۷٫۳ میلیون لیتر کاهش یافت اظهار کرد: مصرف این فرآورده – در بخش آزاد و یارانه‌ای – از اردیبهشت تا پایان مهر‌ماه امسال به طور متوسط چهار میلیون لیتر نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

در حالی که معاون ستاد مدیریت سوخت گفته بود متوسط مصرف بنزین از ۶۷ میلیون لیتر در سال ۱۳۹۲ به کمتر از ۶۳ میلیون لیتر در سال ۱۳۹۳ رسیده است، آمار رسمی وزارت نفت در خصوص مصرف بنزین در پنج ماه نخست امسال نشان می‌دهد که متوسط مصرف بنزین ۶۹٫۵ میلیون لیتر است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد رشد مثبت داشته است.

۵۹

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: