۲۸ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۰
مشاور نوبخت در گفت‌‌وگویی مطرح کرد

بودجه بدون تبصره منوط به تصویب طرح تنظیم مقررات مالی دولت/هیچ دستگاهی بودجه عملیاتی ارائه نکرد

مشاور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان این که بودجه عملیاتی از هیچ دستگاهی نیامده، گفت: ارائه بودجه ۹۴ بدون تبصره منوط به تصویب طرح تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت قبل از تدوین بودجه است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد کردبچه در گفت‌وگویی در مورد لایحه بودجه ۹۴ کشور اظهار داشت: اکنون مباحث کارشناسی و بررسی بودجه در حال انجام است و بنده مثل سابق در تدوین بودجه در کنار دیگر مسئولان مشارکت دارم و همان کارهای قبلی را انجام می‌دهیم.

کردبچه

مشاور نوبخت با اشاره به جلسات بودجه در پاسخ به این سوال که آیا فاز سوم هدفمندی یارانه‌ها در بودجه ۹۴ پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: این موضوع به تصمیم‌ دولت برمی‌گردد و اکنون بخشنامه‌های ابلاغی بودجه دستگاه‌ها به معاونت ارجاع شده و پیشنهادها در حال بررسی است و احتمال دارد، تبصره‌های بودجه جمع‌بندی شده هدفمندی نیز در آن دیده شود.

وی در پاسخ به این سوال که برخی نمایندگان معتقدند، به دلیل اینکه طرح تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در حال بررسی و تصویب است، لذا بودجه ۹۴ باید بدون تبصره ارائه شود، گفت: تبصره‌های بودجه در صورتی قابل حذف است که طرح تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به تصویب برسد و مهم این است که این طرح قبل ارائه بودجه نهایی شود، تا دولت بتواند براساس آن لایحه را تنظیم و به مجلس تقدیم کند.

کردبچه تاکید کرد: راجع به تبصره‌ها در حال رایزنی هستیم و معلوم نیست که طرح تنظیم مقررات مالی دولت چه زمانی نهایی شده و چه موادی در آن وجود دارد.

مشاور معاون برنامه ریزی در مورد قیمت نفت در بودجه ۹۴ گفت:‌ پیش‌بینی‌ها همان عدد ۷۰ تا ۹۰ دلار است که هنوز هیچ عددی جمع‌بندی نشده و البته لایحه بودجه تا ۱۵ آذر لایحه به مجلس می‌رود و ۱۸ روز فرصت داریم که در دولت لایحه تصویب شده و در نهایت در معاونت جمع‌بندی و به مجلس ارائه شود.

مشاور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در مورد بودجه عملیاتی دستگاه‌ها بیان داشت: سعی می‌کنیم که بودجه برخی دستگاه‌ها بر اساس بودجه‌ریزی عملیاتی تدوین شود، زیرا در مدت یک سال نمی‌توان بودجه همه دستگاه‌ها را بر اساس بودجه‌ریزی عملیاتی طراحی کرد.

کردبچه ادامه داد: هنوز هیچ دستگاه اجرایی پیشنهاد بودجه ریزی عملیاتی خود را ارائه نکرده، اما هر دستگاهی این کار را انجام دهد، می‌تواند از مزایای آن استفاده کند و فعلاً هیچ دستگاهی در بودجه سال آینده انتخاب نشده و فقط برای همه دستگاه‌ها بخشنامه آن ارسال شده است.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: