۲۸ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۰

بکارگیری ابزارهای مدرن در گمرکات/ سامانه جامع گمركي توسعه می‌یابد

معاون وزیر اقتصاد گفت: از طریق استفاده از ابزارها و تکنولوژی مدرن می توان نقش و مسئولیت گمرک در توسعه تجارت خارجی را به نحو احسن انجام داد.

به گزارش عیارآنلاین، مسعود کرباسیان تكميل و توسعه سامانه جامع امور گمركي را مهم ترين برنامه گمرک اعلام کرد و گفت: همه مديران و كاركنان سازمان بايد براي توسعه و تكميل آن تلاش كنند.

گمرک - ترانزیت - واردات و صادارت

معاون وزير اقتصاد اظهارداشت: نتايج و دستاوردهاي اين سامانه در مدت كوتاهي كه از آغاز اجراي آن مي گذرد نشان داده كه گمرک تنها با استفاده از ابزارها و تكنولوژي هاي مدرن است كه مي تواند نقش و مسئوليت خود را در تسهيل و توسعه تجارت خارجي به نحو احسن انجام دهد.

کرباسیان افزود: به عبارتي، ديگر روش ها و شيوه هاي قديمي و سنتي جوابگوي نيازها و توقعات امروزي فعالان جامعه تجاري نيست. بنابراين راه اندازي و توسعه سامانه جامع امور گمركي و پروژه هاي مختلف آن از جمله سامانه اظهار از راه دور در همه گمركات كشور الزامي و يک تكليف به شمار مي آيد.

رئيس كل گمرک ايران در همين زمينه با اشاره به حساسيت و اهميت گمركات مرزي واقع شده در استان آذربايجان غربي به ويژه گمرک بازرگان اظهارداشت: گمركي كه شاهراه ارتباطي ايران با كشورهاي اروپايي است بايد قوانين و مقررات و ساز و كارهاي اجرايي آن نيز بين المللي و مطابق با استانداردهاي قابل قبول باشد.

وی تصريح كرد: بهترين راه براي پاسخگويي به انتظارات عاملان اقتصادي و ذي نفعان گمرک و همچنين همسويي با تحولات جامعه بين المللي، اجراي طرح ها و برنامه هاي مبتني بر فناوري هاي جديد اطلاعاتي و ارتباطي از جمله سامانه هاي الكترونيكي در گمرک است.

کرباسیان گمركات مرزي رازي، سرو و تمرچين در استان آذربايجان غربي را از گمركات مهم كشور خواند و تاكيد كرد: توسعه اين گمركات بايد مدنظر مسئولان محلي بوده و نسبت به آن آينده نگري وجود داشته باشد.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: