۲۷ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۲۹

واردات نفت هند از ایران ۲۸ درصد افزایش یافت

واردات نفت خام هند از ایران در ماه اکتبر نسبت به سپتامبر ۲۸ درصد افزایش یافت.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از رویترز، به‌رغم نشانه‌های موجود مبنی بر اینکه ایران و قدرت های جهانی تا ضرب‌الاجل ۲۴ نوامبر به توافق هسته‌ای دائم دست نخواهند یافت پالایشگاه‌های هندی واردات نفت خود از ایران را افزایش داده‌اند.

کشتی - نفت

هند دومین مشتری نفتی بزرگ ایران پس از چین در ماه اکتبر روزانه حدود ۳۰۹ هزار و ۹۰۰ بشکه نفت از ایران وارد کرده است که بالاترین رقم از ماه مارس تاکنون است.

واردات نفت هند از ایران در ماه اکتبر نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

واردات نفت هند از ایران در دوره ژانویه تا اکتبر نیز نسبت به دوره مشابه سال گذشته حدود ۴۰ درصد افزایش یافته که تا حدودی به دلیل افزایش واردات این کشور از ایران در سه ماهه اول ۲۰۱۴ میلادی پس از حصول توافق هسته ای موقت و کاهش تحریمها علیه ایران است.

رشد واردات نفت هند از ایران در سال جاری همچنین به دلیل جهش آن نسبت به سطح پایین واردات در سال گذشته است؛ زمانیکه صادرات ایران به هند به دلیل مشکل بیمه نفتکشهای حامل نفت ایران به شدت کاهش یافت.

پالایشگاه خصوصی اسار هند بزرگترین خریدار نفت ایران در ماه اکتبر و پالایشگاه مانگلور دومین خریدار هندی نفت ایران بوده است. این دو پالایشگاه تنها خریدارانی هستند که در هند به طور منظم از ایران نفت وارد می کنند.

سهم ایران از تامین نفت هند در ۱۰ ماه نخست امسال به ۷٫۲ درصد رسیده در حالیکه در سال گذشته ۴٫۹ درصد بود.

مجموع واردات نفت هند در ماه اکتبر روزانه سه میلیون و ۶۳۰ هزار بشکه بوده که نسبت به سال گذشته ۳٫۴ درصد کاهش یافته است.

مجموع واردات نفت هند در دوره ژانویه تا اکتبر نیز ۳٫۱ درصد کاهش یافته است.

خرید نفت هند از خاورمیانه در دوره ژانویه تا اکتبر ۸٫۹ درصد کاهش یافته در حالی که واردات این کشور از آفریقا و آمریکای لاتین افزایش یافته است.

منبع:ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: