۲۷ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۹

طرح جامع مسکن دردست تهیه است

مدیرعامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: طرح جامع مسکن در حال تهیه و بخش مسکن روستایی آن نیز تدوین شده است.

به گزارش عیار انلاین،‘علیرضا تابش’ روز سه شنبه در حاشیه بهره برداری از طرحهای مسکن خیرساز یزدافزود: در این طرح منابع مالی ساخت سالانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی تعیین و براساس آن باید بانکها سالانه سه هزار میلیارد تومان تسهیلات بپردازند.

علیرضا تابش
وی درباره مقاوم سازی واحدهای مسکونی نیز گفت: امسال با تصویب دولت به ۲۰۰ هزار واحد روستایی تسهیلات ارزان قیمت داده می شود تا برای نوسازی و مقاوم سازی اقدام کنند.

مدیرعامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: پیشتر سقف این وام ۱۲٫۵میلیون تومان بود که به ۱۵میلیون تومان با سود پنج درصد افزایش یافته است.

تابش افزود: این مصوبه به بانک مرکزی ابلاغ و در شورای پول اعتبار مصوب شده که میزان آن برای امسال سه هزار میلیارد تومان بوده و وثیقه مورد تایید آن مواردی همچون سفته زنجیره ای خواهد بود.

به گفته این مسوول در طرح مورد اشاره که مورد حمایت معاون اول رییس جمهوری، معاونت نظارت ریاست جمهوری و بانک مرکزی است سهمیه بانک های عامل مشخص شده و بنیاد نیز سهمیه استانها را تعیین کرده است.

تابش اظهار امیدواری کرد تا بزودی بانک های عامل سهمیه ها را اعلام و پرداخت کنند تا بنیاد مسکن نیز بتواند بودجه استانها را پرداخت کند.

مدیرعامل بنیاد مسکن با اشاره به حمایت دولت یازدهم از مقاوم سازی و بازسازی مسکن روستایی تاکید کرد: عزم دولت بر این است که مسکن روستایی تا سال ۱۴۰۵ از همین تسهیلات ارزان قیمت با سود پایین برخوردار شود.

وی درباره وضعیت استان یزد در استفاده از این تسهیلات گفت: در این استان هم در گذشته حدود ۱۹هزار واحد از تسهیلات طرح مقاوم سازی استفاده کردند و امیدواریم در سال جاری نیز با ابلاغ بودجه ها روستاییان بتوانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

تابش در پایان از تهیه طرح مسکن کم درآمدها هم خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا این بخش را در مجموعه طرح جامع مسکن قرار دهیم و امیدواریم ظرف هفت یا هشت روز آینده این بخش تکمیل شود که البته نیازمند تصویب دولت و برخی مراجع مرتبط است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امروز در سفری یک روزه همراه با آیت الله سیدهاشم رسولی محلاتی نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن افتتاح طرحهای خیرساز استان یزد از بزرگترین طرح خیرساز این استان دیدن کرد.

استان یزد یک میلیون و ۵۸ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: