۲۷ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۱

جزییات اجرای شش میلیارد یورو پروژه در هلدینگ خلیج فارس

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با اشاره به این‌که ۶ میلیارد یورو پروژه در دست اجرا داریم، گفت: ۳۰ درصد این منابع از طریق هلدینگ تامین می‌شود و ۷۰ درصد فاینانس می‌شود که فعلا فاینانس از محل منابع صندوق توسعه ملی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش عیار انلاین،عادل نژاد سلیم با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور بهبود فعالیت کلیه مجتمع‌های پتروشیمی زیر مجموعه هلدینگ خلیج فارس، اظهار کرد:کلیه مشکلات و موانع را بررسی کردیم و پس از ریشه یابی مسائل، کلیه شرکت ها برنامه ریزی کردند که طی دوسال به ظرفیت اسمی کامل برسند.

هلدینگ خلیج فارس

وی به تعیین استراتژی ‌های توسعه هلدینگ خلیج فارس اشاره و اضافه کرد:در این زمینه استراتژی توسعه شرکت‌هایی که دارای پتانسیل هستند را در دستور کار قرار دادیم که به این منظور طرح‌های الفین و و ام ای جی را در پتروشیمی بندر امام و همچنین دو طرح پی وی سی و و وی سی ام را در پتروشیمی اروند تعریف کردیم.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در ادامه اجرای پروژه‌های جدید را از دیگر استراتژی‌های این هلدینگ عنوان و خاطرنشان کرد:در این راستا دو واحد تولید آمونیاک و اوره در واحدهای هرمز و هنگام،واحد متانول ونیران، اجرای پروژه پالایشگاه بید بلند ۲ ، ان جی ال ۲۳۰۰،‌ و همچنین ان جی ال ۳۲۰۰ و ۳۱۰۰ به منظور تامین خوراک بندر امام در دستور کار قراردارد.

وی همچنین با اشاره به این که منابع پتروشمی هنگام از طریق فاینانس تامین می‌شود، اضافه کرد:کل بودجه اجرای این پروژه ۴۵۰ میلیون یورو براورد شده است.

منبع:ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: