۲۷ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۵

پرداخت یارانه سوخت در مصر یک سوم کاهش یافت

یک مقام وزارت نفت مصر اعلام کرد این کشور در سه ماهه نخست امسال ۳ میلیارد دلار صرف پرداخت یارانه سوخت کرده است که این رقم ۲۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش نشان می دهد.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از رویترز، یک مقام وزارت نفت مصر روز دوشنبه اعلام کرد، این کشور در سه ماهه نخست سال مالی ۱۵-۲۰۱۴، رقم ۲۲ میلیارد پوند مصری (معادل ۳٫۰۸ میلیارد دلار) صرف پرداخت یارانه سوخت کرده است که این رقم ۲۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش نشان می دهد.

بنزین
دولت مصر در راستای تلاش هایش برای احیای اقتصاد آسیب دیده این کشور از ناآرامی های سیاسی ۳ سال اخیر، مجموعه ای از اصلاحات شامل کاهش شدید یارانه ها را در دستور کار قرار داده است.
مصر در ماه جولای یارانه انرژی را کاهش داد و قیمت سوخت را ۷۸ درصد بالا برد. در بودجه سالانه این کشور بیش از ۴۰ میلیارد دلار صرفه جویی از محل کاهش یارانه انرژی پیش بینی شده است.
قاهره قصد دارد در طی ۳ تا ۵ سال آینده به طور کامل یارانه انرژی را حذف نماید.
بر اساس اعلام این مقام وزارت نفت مصر، رقم اختصاص داده شده برای یارانه سوخت در سه ماهه نخست سال ۱۴-۲۰۱۳، ۳۱ میلیارد پوند مصری بود. این رقم در کل سال ۱۴-۲۰۱۳ به ۱۲۶ میلیارد پوند رسیده بود، در حالی که سال پیش از آن نیز رقم یارانه سوخت مصر ۱۲۸ میلیارد پوند بود. (ارزش هر دلار آمریکا معادل ۷٫۱۵۰۰ پوند مصری است.)

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: