۲۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۰

آب تهران دارای تائیدیه کیفیت از وزارت بهداشت است/ آمادگی پاسخگویی در شورای شهر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه کیفیت آب تهران لحظه‌ای توسط ۴۲ آزمایشگاه رصد می‌شود، گفت: از نظر وزارت بهداشت کیفیت آب تهران بالاست چرا که آب تهران دارای پشتوانه خوبی است.

به گزارش عیار آنلاین، در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی آب و تأسیسات آب و فاضلاب در پاسخ به سؤالی  مبنی بر اینکه یکی از اعضای شورای شهر نسبت به آلودگی آب شرب تهران هشدار داده و اعلام کرده است مردم از آب معدنی استفاده کنند، گفت: بحث آب شرب و کیفیت آب تهران بحثی نیست که بتوانیم به راحتی در خصوص آن اظهارنظر کنیم و مردم را نگران کنیم.

محمد پرورش

وی  با اشاره به اینکه ما خدمتگزار مردم هستیم و نسبت به کیفیت و کمیت آب پایتخت دغدغه داریم، گفت: انتظار ما از عضو شورای شهر تهران این است که اگر نگران کیفیت آب تهران هستند بهتر بود قبل از اینکه  آن را اعلام کنند ما را دعوت می‌کردند تا اگر مشکلی هست آن را اعلام و نسبت به رفع مشکل اقدام کنیم.

پرورش با تأکید بر اینکه کیفیت آب تهران از لحاظ استانداردها دارای کیفیت است، گفت: در حال حاضر آب شرب تهران بیشتر از آب‌های سطحی برداشت و استفاده می‌شود، بنابراین کیفیت آب تهران پایدار و بسیار بالا است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه هدف از ورود آب سد ماملو علاوه بر افزایش کمیت،  پایدار کردن کیفیت آب تهران است، گفت: ما به طور شفاف اعلام می‌کنیم که شهر تهران دارای ۸٫۵ میلیون نفر جمعیت است بنابراین با یک حرف نمی‌توان اعلام کرد که آب تهران کیفیتش پایین است چرا که مردم نگران می‌شوند.

پرورش افزود: ما دوست داریم اگر مشکلی در یکی از نقاط تهران در ارتباط با کیفیت آب تهران پیش آمد به ما اعلام شود تا ما آن را اصلاح کنیم چرا که سازمان آب و فاضلاب استان تهران دارای ۴۲ آزمایشگاه در سطح استان تهران است که به طور دقیق و لحظه‌ای کیفیت آب تهران را رصد می‌کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: آب تهران دارای تأییدیه کیفیت از وزارت بهداشت است بنابراین با عنوان کردن اینکه آب تهران کیفیت ندارد مردم را نگران نکنیم.

وی تصریح کرد: ما از رئیس شورای شهر تهران می‌خواهیم که شرکت آب و فاضلاب را برای توضیح در خصوص کیفیت آب تهران به صحن علنی دعوت کند تا در خصوص کیفیت آب تهران توضیحات لازم را بدهیم.

به گفته وی نیترات آب سطحی تهران زیر ۱۰ پی‌پی ام است که از سوی وزارت بهداشت مورد تأیید است.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: