«بهداشت» در اولویت طرح تحول سلامت

جزییات واکسن جدید از زبان وزیر بهداشت

وزیر بهداشت گفت: پس از ۱۰ سال واکسن پنجگانه پنتاوالان به مجموعه واکسن‌های مورد استفاده در کشور اضافه شد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم آغاز ایمن سازی واکسن پنجگانه که در انستیتو پاستور ایران برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تا زمان انقلاب در کشور ۶ واکسن تولید می‌شد، اظهار کرد: پس از انقلاب ۳ واکسن دیگر اضافه شد و این دهمین واکسنی است که برای همه ایرانیان تزریق می‌شود.

حسن قاضی زاده هاشمی

وی با اشاره به اینکه آخرین واکسن در سال ۸۲ و برای بیماری سرخجه تولید شده بود، گفت: پس از ۱۰ سال یک واکسن به واکسن‌های مورد استفاده قبلی در کشور اضافه شده است و امیدواریم هر سال یک واکسن اضافه شود تا کودکان کمتری بیمار شوند.

وی ادامه داد: نوع پنجم واکسن‌ها تا دو سال آینده به طور کامل تولید خواهد شد. این واکسن‌ها به پیشگیری از بیماری‌های مختلف که باعث مرگ کودکان می‌شوند، کمک می‌کند و از جمله مربوط به پیشگیری از بیماری مننژیت است که ۹۰ درصد کودکان مبتلا به آن جان‌شان را از دست می‌دهند.

هاشمی با بیان اینکه بهداشت در اولویت برنامه‌های طرح تحول سلامت است، خاطرنشان کرد: انشاألله در طول زمان شاهد تحول در حوزه غذا، صنعت و رسیدگی به مناطق محروم و شهرهای دوردست باشیم و دولت در این راستا در رسیدن به اهدافش موفق باشد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: