۲۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۷
در همایش انجمن تولیدکنندگان سنگ آهن مطرح شد

آزادسازی قیمت سنگ آهن موجب رقابت تولیدکنندگان می‌شود

دبیر دومین همایش بین‌المللی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران گفت: آزاد سازی قیمت سنگ آهن می تواند تاثیرات مثبتی را در این صنعت ایجاد کند چراکه این امر موجب افزایش رقابت تولید‌کنندگان و بهبود شرایط این صنعت می شود.

به گزارش عیارآنلاین، پروا سلطانی در نشست خبری دومین همایش بین‌المللی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران اظهار کرد: از سال های پیش تا کنون سنگ آهن با یک قیمت تکلیفی از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت ارائه می شود و واحد های تولید فولاد و سنگ آهن در این زمینه مذاکرات زیادی با یکدیگر داشته اند.

سنگ آهن

وی ادامه داد: واحدهای فولاد باید خود را با این شرایط هماهنگ کنند به طوری که هزینه های سربار خود را کاهش دهند و اگر واحد جدیدی در این بخش می خواهد احداث شود با در نظر گرفتن قیمت آزاد سنگ آهن ایجاد شود.

وی با اشاره به برگزاری همایش ۹ آذر و محور های آن گفت:این محورها شامل سنگ آهن و چالش‌های محیط کسب و کار، تحلیل چالش‌های زنجیره ارزش تولید فولاد در ایران، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سنگ آهن ایران، تحلیل مقیاس اقتصادی کسب و کار معادن در ایران، تحلیل روند جهانی بازار سنگ آهن، گذشته، حال و آینده و روش‌های تامین گندله موردنیاز کشور هستند.

وی افزود:یکی دیگر از موضوعات مورد بحث در همایش مقیاس فعالیت‌های معدنکاری است و در تلاش هستیم با استفاده از کارشناسان خارجی روند بازار جهانی سنگ آهن را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهیم.

سلطانی با بیان اینکه برای حل مشکل کمبود گندله در ایران نیز در همایش پیشروی سنگ آهن راهکارهایی ارائه خواهد شد، اظهارکرد: همچنین دو پنل در جریان همایش برگزار می‌شود که یک پنل مربوط به بررسی چالش‌های کسب و کار سنگ آهن بوده و پنل دیگر مربوط به زنجیره ارزش افزوده در سنگ آهن و فولاد است.

دبیر دومین همایش بین‌المللی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران از رونمایی از کلیات سند راهبردی سنگ آهن ایران در دومین همایش بین‌المللی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران خبر داد و افزود: همچنین از نمایندگان انجمن سنگ آهن و فولاد چین و متال بولتن برای حضور در همایش سنگ آهن ایران دعوت شده است.

وی ادامه داد: نماینده متال بولتن نیز قرار است در همایش درباره روش درست قیمت‌گذاری سنگ آهن و نزدیک شدن قیمت سنگ آهن ایران به قیمت‌های جهانی از طریق این روش سخنرانی داشته باشد.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران با بیان اینکه برای تبدیل شدن بندر چابهار به هاب صادرات سنگ آهن ایران به سرمایه‌گذاری سنگین دولت در این بندر نیاز جدی وجود دارد ، اظهار کرد: بدون این سرمایه‌گذاری نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که سنگ آهن در حجم زیادی از بندر چابهار صادر شود.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: