۲۷ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۳
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تشریح کرد

۱۰ مدل برای اشتغال فارغ‌التحصیلان بیکار

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، طرح‌های جدید اشتغال‌زایی در این سازمان و ۱۰ الگو برای اشتغال فارغ‌التحصیلان بیکار را تشریح کرد.

به گزارش عیارآنلاین، کورش پرند در سفر به استان گلستان طی نشست خبری به تبیین طرح‌های جدید اشتغالزایی این سازمان پرداخت.

کوروش پرند

وی درباره ۴ طرح اشتغالزائی مطرح شده ازسوی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بیان داشت:‏‏ اولین طرحی که می‌توانیم انجام دهیم طرح جدید توانمندسازی و آموزش‌های مهارتی برای روستائیان، عشایر و مناطق محروم با تأکید بر اشتغال پایدار است این طرح در دیگر کشورها از جمله هندوستان اجرا می شود و به نوعی آموزش سیار است.

پرند بیان داشت: با توجه به ۲۱ میلیون ۸۰۰ هزار نفر جمیعت روستائی و ۶۱ هزار روستا اجرای این طرح نیازمند همکاری با سایر نهادها و دستگاه‌ها است.

وی ادامه داد: دومین طرحی که رییس جمهور نیز بر آن تأکید دارند طرح توانمندسازی و آموزش مهارتی برای فارغ‌التحصیلان بیکار و دانشجویان است که ۱۰ بسته یا مدل از جمله کارورزی نوین، کارآموزی نوین، مراکز جوار دانشگاهی (ASD)، الگوی آموزشی آموزش، تولید، بازاریابی و فروش در اجرای آن به کار گرفته می‌شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در ادامه درباره طرح سوم این سازمان بیان داشت:‏‏ مدل آموزشی بازار محور؛ تولید، بازاریابی و فروش مدل بسیار مناسبی است که در یک سیستم کامل در نظر گرفته می‌شود که علاوه بر سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، صندوق مهر امام رضا(ع) و عامل چهارمی که سرمایه‌گذار یا تعاونی‌ها و یا سازمان‌های مردم‌نهاد تشکیل شده است.

پرند ادامه داد: در اجرای طرح آموزش بازارمحور در حال حاضر در حوزه کشت گیاهان دارویی، داروهای گیاهی و مکمل‌ها، قالیبافی (تابلو فرش)، طلا و جواهر، تراش و فرآوری سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، صنعت پوشاک، صنایع دستی چرم، صنایع غذایی و برندسازی، بازاریابی و بازارسازی وارد شده‌ایم.‏

وی در پایان ضمن تشریح طرح چهارم اشتغالزائی در حوزه توانمند سازی و آموزش مهارتی زنان آسیب دیده و یا در معرض آسیب، خودسرپرست و بدسرپرست تصریح کرد:‏‏ تفاهمنامه‌ای در همین ارتباط در شرف انعقاد بین معاونت امور زنان ریاست جمهوری و وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی است که این طرح در استان گلستان قابلیت اجرا دارد.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: