رئیس سازمان نظام پزشکی کشور:

۹۰ درصد مراکز درمانی خصوصی پایتخت آماده ارائه خدمات گردشگری سلامت است

رئیس سازمان نظام پزشکی ایران از آمادگی ۹۰ درصد مراکز درمانی بخش خصوصی پایتخت برای ارائه خدمات گردشگری سلامت به گردشگران خارجی خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا زالی در گفت‌وگویی با بیان این‌که وضعیت گردشگری سلامت کشور در سال‌های‌اخیر مطلقاً متناسب با ظرفیت‌ها، پتانسیل و استعدادهای فراوان گروه‌های پزشکی کشور نبوده است، اظهار داشت: سهم ما در حوزه گردشگری سلامت با وجود توانمندی‌های ایران که در منطقه جنوب غربی آسیا ایران در عرصه سلامت ممتاز است، بسیار اندک است.

زالی

وی اضافه کرد: در حال حاضر گروه‌های مختلف درمانی ایران در این منطقه پیشرو است و در درمان‌هایی مانند درمان قلب و عروق، درمان‌های نازایی و پیوندها، بیوتکنولوژی، استفاده از نانوتکنولوژی و سلول‌ها بنیادی در منطقه سرآمد و صاحب سبک هستیم‌ اما با وجود همه این توفیقات، میزبان کمی از گروه‌های مختلف گردشگری سلامت خارجی در کشور هستیم.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور با بیان این‌که ایران می‌تواند قطب گردشگری سلامت در بین کشورهای اسلامی و در منطقه مدیترانه شرقی باشد، اضافه کرد: یکی از مشکلاتی که در سال‌های اخیر در این حوزه وجود داشت این بود که یک رویکرد سیستماتیک و نهادینه‌سازی با ایجاد ظرفیت نهادی برای تجمیع ظرفیت‌های محصول در عرصه گردشگری سلامت نبود و کارهای فراوان جسته و گریخته‌ای انجام می‌شد.

زالی خاطرنشان کرد: برای ساماندهی این موضوع، شورای راهبردی گردشگری سلامت با مشارکت وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی تشکیل شد که بعد از تشکیل شورای عالی راهبردی، شورای اجرایی با تشکیل کارگروه‌هایی شکل گرفت، کارگروهی که به ما محول شده است کارگروه سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه و زیرساخت سرمایه‌ای است که با توجه به این‌که بخش خصوصی علاقه زیادی به حضور در این حوزه دارد کارهای مختلفی در حال انجام است تا از این ظرفیت استفاده کنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که در حال حاضر چه مزان از مراکز ارائه خدمات درمانی کشور آمادگی ارائه خدمات گردشگری سلامت را دارند، گفت: آمار قطعی در بخش دولتی و خصوصی در این حوزه وجود ندارد اما در تهران با بررسی اولیه‌ای که معاونت نظارت و برنامه‌ریزی راهبردی سازمان نظام پزشکی انجام داده است، ۹۰ درصد ناوگان ارائه خدمات بخش خصوصی آمادگی دارد از همین امروز وارد گردشگری سلامت شود.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: