مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی خبر داد

وجود ذخیره ۸ ماهه گندم/ تکلیف دولت برای واردات ۷ میلیون تنی گندم

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی از وجود ذخایر گندم برای هشت ماه در انبارهای این شرکت خبر داد و گفت: بر اساس تکلیف دولت، امسال میزان واردات گندم به هفت میلیون تن می‌رسد.

به گزارش عیارآنلاین، علی قنبری – معاون وزیر جهاد کشاورزی – در گفت‌وگویی اظهار کرد: میزان نیاز کشور به گندم سالانه حدود ۱۱ میلیون تن است که ۹ میلیون تن آن برای مصرف نانوایی‌ها و دو میلیون تن دیگر برای مصرف صنعتی و کارخانه‌هاست.

گندم

وی افزود:‌ با توجه به خرید تضمینی حدود هفت میلیون تنی گندم، به نظر می‌رسد با واردات حدود چهار میلیون تن از این محصول نیاز داخلی کشور تامین شود. اما با توجه به ضرورت تامین ذخایر استراتژیکی که دولت برای وزارت جهاد کشاورزی و این شرکت تکلیف کرده میزان واردات گندم در سال جاری باید به حدود هفت میلیون تن برسد.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان این‌که از سال آینده فقط به اندازه تامین نیاز داخلی کشور گندم وارد خواهد شد، گفت:‌ در حال حاضر برای حدود هشت ماه در انبارهای این شرکت ذخایر استراتژیک گندم وجود دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: واردات گندم عمدتا از کشورهای قزاقستان، روسیه، اوکراین‌، آلمان، بالتیک، استرالیا و کانادا صورت می گیرد. البته در این میان آمریکا نیز دارای گندم با کیفیتی است که تاکنون از این کشور وارداتی نداشته‌ایم.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: