۲۷ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۹
وزیر نیرو در گفت‌وگویی خبر داد

ابلاغ ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار تأمین آب و برق مسکن مهر به استان‌ها

وزیر نیرو با بیان اینکه اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی تأمین خدمات زیربنایی مسکن مهر که ماه گذشته از سوی نوبخت به وزارت نیرو ابلاغ شد، از سوی این وزارتخانه به استان‌ها ابلاغ شد، گفت: این اعتبار بیش از اعتبار سالانه وزارت نیروست.

به گزارش عیارآنلاین، حمید چیت‌چیان در گفت‌وگویی در پاسخ به این سؤال که آیا وزارت نیرو عملیات اجرایی سهمیه‌بندی و پرداخت اعتبار برای تأمین زیرساخت‌های مسکن مهر (آب و برق) را آغاز کرده است، گفت: پس از ابلاغ ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی نوبخت معاون برنامه‌‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در ماه گذشته به وزارت نیرو، این وزارتخانه نیز اقدامات خود را برای پرداخت این اعتبارات به استان‌ها انجام و آغاز کرد.

چیت چیان

وزیر نیرو ادامه داد: طبق برآوردهای انجام شده برای تکمیل آب و برق واحدهای مسکن مهر ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، اما باید اذعان کنیم که این رقم بیش از کل اعتبارات سالانه وزارت نیرو است.

چیت‌چیان افزود:‌ پس بنابراین ما برای تکمیل آب و برق مسکن مهر نیازمند همکاری بانک‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط هستیم.

به پایه این گزارش، اواسط شهریورماه سال جاری جلسه‌ای برای تأمین خدمات زیربنایی مسکن مهر با حضور مسئولان ارشد وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو، نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

در این جلسه نوبخت به جهانگیری و سایر مسئولان ارشد وزارتخانه‌ها قول داد تا ۷۰۰ میلیارد تومان را دولت و ۳۰۰ میلیارد تومان را وزارت نیرو برای تأمین خدمات زیربنایی مسکن مهر تا پایان شهریور تقبل کنند.

آن اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان را نوبخت، اگرچه با تأخیر اما در اواسط مهرماه به وزارت نیرو ابلاغ کرد، اما با گذشت بیش از ۲ ماه از وعده خود، هنوز از این ۷۰۰ میلیارد تومان خبری نشده است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: