۲۶ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۱
خسروانی:

احتمال ازسرگیری واردات گازوئیل به کشور

قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از احتمال از سرگیری موقت واردات گازوئیل خبر داد و اعلام کرد: عرضه گازوئیل کم گوگرد و با استاندارد یورو چهار در کل کلانشهرهای کشور آغاز شد.

به گزارش عیارآنلاین، شاهرخ خسروانی در گفتگویی درباره آخرین وضعیت عرضه و توزیع گازوئیل کم گوگرد و مطابق با استاندارد یورو چهار در کلانشهرهای کشور، گفت: همزمان با افزایش آلودگی هوا در برخی از شهرهای بزرگ کشور عرضه گازوئیل کم گوگرد هم افزایش یافته است.

صادرات-گازوییل-ایران-به-افغانستان-نهایی-شد

قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه در شرایط فعلی ظرفیت تولید گازوئیل کم گوگرد و یورو چهار کشور به بیش از ۲۴ میلیون لیتر در روز رسیده است، تصریح کرد: از این میزان حدود ۱۰ میلیون لیتر آن در کلانشهرها و مابقی در مسیرهای پر رفت و آمد بین شهرها عرضه و توزیع می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه هم اکنون در سطح استان تهران، البرز، مرکزی، بخش‌هایی از خراسان رضوی و مشهد مقدس، شیراز و اصفهان گازوئیل کم گوگرد عرضه می شود، اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات پیش روی عرضه گازوئیل در برخی استان‌های کشور محدودیت‌های شبکه خطوط لوله و انتقال است.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به ساماندهی و تغییر آرایش خطوط لوله انتقال فرآورده های نفتی برای عرضه گازوئیل پاک در تمامی مسیرهای پر رفت و آمد، تاکید کرد: هم اکنون در پالایشگاه‌های نفت تهران، شازند اراک، اصفهان و شیراز گازوئیل یورو چهار تولید و عرضه می شود.

خسروانی با بیان اینکه در حال حاضر محدودیت و کمبودی برای تامین و توزیع گازوئیل در کشور وجود ندارد، یادآور شد: بر این اساس از ابتدای سال جاری با توجه به افزایش روند گازرسانی به نیروگاه ها و صنایع مصرف گازوئیل در این بخش‌ها با کاهش قابل توجهی همراه شده است.

قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه پیش بینی می‌شود در فصل زمستان و با توجه به افزایش مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری عرضه گازوئیل به نیروگاه‌ها با محدودیت‌هایی همراه شود، خاطرنشان کرد: از این رو برای حفظ ذخیره سازی این فرآورده نفتی واردات گازوئیل به صورت موقت در برنامه قرار گرفته است.

منبع : مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: