۲۶ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۲
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگویی مطرح کرد

بررسی طرح آزادسازی سهام عدالت در کمیته اقتصادی مجلس/ مهلت یک ماهه به دولت برای ارائه لایحه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه از بررسی طرح آزادسازی سهام عدالت در کمیته اقتصادی مجلس خبر داد و گفت: مهلت یک ماهه به دولت برای ارائه لایحه سهام عدالت داده شده است.

به گزارش عیارآنلاین، جعفر قادری در گفت‌وگویی با اشاره به جلسه روز گذشته کمیته اقتصادی مجلس اظهار داشت: در این جلسه طرح آزادسازی سهام عدالت با حضور مسئولان اصل ۴۴ وزارت اقتصاد، سازمان خصوصی‌سازی، سازمان بورس، دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌ها برگزار شد.

جعفر قادری- کمیسیون برنامه و بودجه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه دولت در حال تهیه لایحه‌ای برای موضوع سهام عدالت است، گفت: یکی از پیشنهادات در لایحه دولت ایجاد صندوق‌های توسعه سرمایه‌گذاری است و همچنین ساختار را شرکت‌های توسعه سرمایه‌گذاری استانی و شرکت‌های تعاونی عدالت شهرستانی تهیه می‌کند.

عضو کمیسیون حمایت از تولید ملی و حمایت از سیاست‌‌های اصل ۴۴ مجلس با اشاره به اینکه مجلس با تمرکز سهام عدالت در یک یا چند صندوق مخالف است، تصریح کرد: باید ساختار به گونه‌ای باشد که سرمایه‌گذاری به سمت استان‌ها سوق داده شده و نیز صندوق‌های منطقه‌ای در کشور ایجاد شود.

این نماینده مجلس تأکید کرد: نباید عرضه سهام در بورس به صورت یکباره باشد که شاخص بورس را دچار شوک کند بلکه این عرضه باید به صورت تدریجی باشد و در عین حال سهامداران از سهام خود بیشترین انتفاع را ببرند.

قادری خبر داد در جلسه دیروز کمیسیون مصوب شد یک ماه به دولت فرصت ارائه می‌شود تا لایحه خود را به مجلس تحویل دهد در غیر این صورت نمایندگان طرح مجلس را بررسی و وارد جزئیات خواهند شد.

منبع : فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: