۲۶ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۱
علیلو در گفت و گویی اعلام کرد

هر توافقی باید به شرط لغو تمام تحریم‌ها امضا شود نه بخشی از تحریم‌

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه انعقاد هر توافق جدید بدون حذف تمام تحریم های بین المللی خیانت به کشور است، گفت: باید برای اعمال تحریم‌های ناعادلانه بر ضد کشور به دادگاه های بین المللی شکایت کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، علی علیلو در گفت‌وگویی بر لزوم حذف تمام تحریم ها در مذاکرات آذرماه ایران با ۱+۵ تأکید کرد و اظهار داشت: کشورهای غربی هیچ مدرکی مبنی بر مغایریت عملکرد ایران با قوانین «NPT» ندارند و در طول این سال ها هم به صورت غیر عادلانه و با دلایل واهی ایران را تحریم کرده‌اند.

علی علیلو

وی با بیان این که به هیچ عنوان نباید فقط با حذف برخی از تحریم ها موافقت و اقدام به توافق جدیدی با طرف غربی نماییم، افزود: اگر لغو تمام تحریم‌های بین المللی مورد موافقت قرار نگرفت نباید با کشورهای غربی به مذاکره بپردازیم بلکه باید برای اعمال تحریم‌های ناعادلانه بر ضد کشور به دادگاه های بین المللی شکایت کنیم.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کشورهای غربی هیچ سندی مبنی بر تلاش ایران برای کسب سلاح های هسته ای ندارند و در طول این سالها کوتاهی ما هم باعث شده تا به خود حق بدهند براساس قانون جنگل با ایران برخورد کرده و تحریم های مختلفی را بر کشور اعمال کنند.

علیلو با تأکید بر اینکه انعقاد هر توافق جدید با کشورهای غربی بدون حذف تمام تحریم های بین المللی خیانت به کشور است، گفت: استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای حق ایران است و هیچ کس حق ندارند ایران را در استفاده از این دانش محروم کند.

منبع : تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: