۲۶ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۴

تولید نفت روسیه کاهش نمی‌یابد/ ۳ دلیل کاهش قیمت نفت از زبان پوتین

رئیس جمهور روسیه سه دلیل را به عنوان دلایل اصلی کاهش قیمت نفت در جهان معرفی کرد. معاون نخست وزیر روسیه نیز اعلام کرد علی‌رغم تحریم‌ها علیه این کشور،‌تولید نفت روسیه ثابت خواهد ماند و کاهش نمی‌یابد.

به گزارش عیار آنلاین، به نقل از ایتارتاس،‌ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، طی سخنانی افزایش عرضه نفت، شرایط موجود در جهان و کاهش ارزش دلار را از اصلی ترین دلایل کاهش قیمت نفت در جهان عنوان کرد.

پوتین

آرکادی دورکویچ، معاون نخست وزیر روسیه، نیز اعلام کرد تولید نفت روسیه علی‌رغم تحریم‌های اعمال شده از سوی غرب طی سال‌های آینده کاهش نخواهد یافت و در همین سطح تثبیت می‌شود.

بر همین اساس، این مقام روسی با اشاره به کاهش تولید و استخراج نفت از منابع سنتی این کشور، یافتن منابع جدید را از جمله سیاست‌های روسیه برای تثبیت تولید نفت خود عنوان کرد.

معاون نخست وزیر روسیه حمایت مالی از شرکت‌های نفتی این کشور از جمله شرکت روسنفت برای اجرای پروژه های جدید و همچنین ارائه معافیت های مالیاتی برای پروژه های اکتشاف میادین جدید نفتی در این کشور را از دیگر سیاست های دولت روسیه دانست.

پیشتر نیز وزیر انرژی روسیه، الکساندر نواک، نیز بر لزوم حفظ میزان تولید نفت فعلی در این کشور تأکید کرده بود.

روسیه در سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۵۲۳ میلیون تن نفت تولید کرده است که در مقایسه با سال قبل از آن ۵٫۲ میلیون بشکه افزایش داشته است.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: