۲۶ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۷

رشد ۵۱ درصدی فروش کالای قاچاق در سال جاری/ فروش ۱۱۸ میلیارد ریال طلا و جواهر

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت:‌ فروش کالاهای قاچاق در هفته ماه نخست سال جاری رشد ۵۱ درصدی داشته است.

به گزارش عیار آنلاین،اردشیر محمدی  با اشاره به وظایف سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی اظهار داشت: این سازمان زیر نظر وزارت اقتصاد فعالیت می‌کند و تمامی اموال منقول و غیر منقول که در تصرف دولت باشد، را تعیین تکلیف می‌کند که شامل فروش، انهدام و استرداد کالا است.

اردشیر محمدی

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با تاکید بر اینکه در ۷ ماهه سال جاری ۱۴۰ میلیارد تومان اموال منقول و غیر منقول به فروش رسیده است، تصریح کرد:‌ برآورد می‌شود، تا پایان سال رشد قابل توجهی در این زمینه وجود داشته باشد و اکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد رشد وجود دارد.

به گفته وی فروش اموال منقول ۱۰۷ میلیارد تومان بوده که بیشتری کالاهای فروش رفته طلا و جواهرات با مبلغ ۱۱۸ میلیارد ریال است. همچنین وسایل نقلیه، پوشاک، طلا و جواهر کالاهای سریع‌الفساد، منسوجات، وسایل ارتباطی، لوازم یدکی خودرو، لوازم برقی، ساختمانی و کیف و کفش جزء ۱۰ قلم کالای پرفروش بوده‌اند.

محمدی در مورد اموال  غیر منقول نیز گفت: ۹۷۴ پرونده مربوط به این اموال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد رشد نشان می‌دهد.

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی درباره میزان کشفیات کالاهای قاچاق در این مدت عنوان کرد: طی هفت ماهه سال جاری بیش از ۷ هزار و ۵۷۲ پرونده رسیدگی شده که میزان ۶۸۸ میلیارد ریال بوده و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۱ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی یکی از برنامه‌های این سازمان را مزایده الکترونیک اموال منقول دانست و گفت: امکانات و تجهیزات نرم‌افزاری خوبی در این زمینه فراهم شده و تا کنون ۱۶ مزایده الکترونیکی اموال منقول از سوی سازمان انجام شده که در این زمینه ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در هزینه‌ها صرفه‌جویی شده است.

محمدی از دیگر اقدامات سازمان را اجرای آزمایشی مزایده الکترونیک در بخش غیرمنقول دانست و اظهار امیدواری کرد: در سال آینده روند حراج‌های سازمان به صورت الکترونیکی انجام شود.

وی با بیان اینکه در هفت ماهه سال جاری ۶۱میلیارد ریال کالا منهدم شده که رشد ۹ درصدی نشان می‌دهد، اظهار داشت: در این مدت ۷ هزار و ۵۷۸ میلیارد ریال کالا اعاده شده که این میزان بیش از ۷ برابر فروش سازمان در مدت مشابه سال قبل بوده است.

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در خصوص مزایده گروه امیر منصور آریا نیز گفت: ۲۷٫۱۱ درصد از سهام شرکت گروه ملی فولاد خوزستان و ۴۰ سند رسمی مالکیت اعم از مسکونی و تجاری به نام این سازمان شده که بابت جرائم بوده و این اموال پس از طی مراحل قانونی به فروش خواهد رسید و اکنون در این اموال در مزایده قرار نگرفته‌اند.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: