۲۶ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۷

همکاری غول‌های فناوری برای ارتقای استانداردهای ویدیویی تحت وب

تعدادی از شرکت‌های بزرگ فناوری مانند یاهو، کمکست و سیسکو قصد دارند با توجه به افزایش شدید مشاهده محتوای ویدیویی در وب استانداردهای جدیدی را در این زمینه وضع کنند.

به گزارش عیار آنلاین،به نقل از تک هایو، این استانداردها که به طور آزاد طراحی و ارائه می شوند مشاهده ویدیو را در اینترنت تسهیل خواهند کرد. البته هنوز برخی از بازیگران مهم این عرصه مانند نتفلیکس و یوتیوب به گروه مذکور نپیوسته اند و این امری است که برای موفقیت استاندارد یاد شده ضروری است.

اینترنت

اتحاد مذکور که The Streaming Video Alliance  نام گرفته، قصد دارد دامنه استفاده از خدمات ویدیویی در وب را افزایش داده و کارآیی و کیفیت سرویس های مذکور را بیشتر کند. همچنین قرار است روش های پخش ویدیو بر روی شبکه های همراه و ثابت در قالب این استاندارد بازتعریف شود و روش های خلاقانه و عمیق تری به همین منظور ابداع شود.

انتشار، به اشتراک گذاری و پخش ویدیو در فضای مجازی با افزایش سرعت اینترنت رو به گسترش است، اما در این زمینه استاندارد مقبول واحدی وجود ندارد و همین مساله باعث برخی درگیری ها میان شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت و همین طور سایت ها و شرکت های ارائه خدمات پخش ویدیو نیز شده است.

این گروه برای تسهیل فعالیت‌هایش مذاکراتی نیز با برخی اپراتورهای تلفن همراه و شبکه های تلویزیونی در آمریکا، ایتالیا، کره جنوبی و ژاپن به عمل آورده است.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: