واکنش عجیب وزیر بهداشت درباره کیفیت بنزین پتروشیمی

وزیر بهداشت گفت:‌ مطالبات وزارت بهداشت از سازمان محیط زیست زیاد است. این مطالبات به این موضوع برمی‌گردد که برخی اقدامات باعث شده تا سازمان محیط زیست برای ما بیمار تولید کند.

به گزارش عیارآنلاین، سید حسن هاشمی در گفت وگویی در رابطه با وضعیت آلودگی و محیط زیست، گفت: تفاهمنامه‌ای با سازمان محیط زیست تنظیم شده، اما این تفاهمنامه دارای اشکالاتی بود که امضای آن فعلاً منتفی شده است به همین دلیل در جلسات بعدی در مورد آن بحث خواهد شد.

دکتر قاضی زاده هاشمی

وی ادامه داد: مطالبات وزارت بهداشت از سازمان محیط زیست زیاد است و این میزان بیش از آن است که سازمان محیط زیست از بیمارستان‌های ما ایراد بگیرد.

وزیر بهداشت گفت: این مطالبات به این موضوع برمی‌گردد که برخی اقدامات باعث شده تا سازمان محیط زیست برای ما بیمار تولید کند.

هاشمی در مورد آلوده بودن بنزین پتروشیمی و اینکه قرار بوده کارگروهی برای بررسی میزان آلایندگی آن تشکیل شود،ادامه داد: مطالعات زیادی در این باره انجام شده و گزارش آن تقدیم مجلس شده است.

وزارت بهداشت اختلاف نظری با وزارت نفت و سازمان محیط زیست در مورد اینکه بنزین‌های قبلی آسیب‌رسانی بیشتری نسبت به بنزین‌های فعلی دارد، ندارد.

هاشمی ادامه داد: بنابراین اگر مطلبی خلاف این موضوع به نقل از وزارت بهداشت اعلام شده را تکذیب می‌کنم بنابراین در وزارتخانه نوشته یا مصاحبه‌ای مبنی بر اینکه گفته باشد آسیب‌رسانی بنزین‌های قبلی بیشتر است، وجود ندارد.

وی گفت:‌ آلوده بودن بنزین یک بحث علمی است و مشخص است که میزان بنزن در بنزین‌های فعلی و قبلی چقدر است و اینکه بنزن سرطان‌زاست و بیماری ایجاد می‌کند، تردیدی وجود ندارد.

وزیر بهداشت افزود: اینکه عده‌ای به هر دلیلی کمک کرده‌اند تا مردم کمتر بیمار شوند، باید از آنها تشکر کرد. اینکه بگوییم بنزین قبلی چطور بوده، دردی را دوا نمی‌کند و نباید در این دام‌ها بیفتیم، بلکه باید تمام مردم را ببینیم.

وی با اشاره به اینکه وجود چنین مسائلی رنج‌آور است، گفت:‌یکی آمده و بنزین بهتری آورده، نباید دیگر کاری به حاشیه‌ها داشته باشیم، و باید از آنها تشکر کنیم.

وزیر بهداشت افزود: من اصولاً معتقد هستم موضوعات سلامت را نباید وارد سیاست و دعواهای شخصی و جناحی کرد،‌حالا بنزینی بوده و آلودگی ایجاد می‌کرده، این بنزین فعلی هم مانند سایر بنزین‌های دنیا آلودگی ایجاد می‌کند،‌بنزین، بنزین است و فرقی نمی‌کند.

به گزارش عیارآنلاین، این اظهار نظر وزیر بهداشت در حالی صورت می گیرد که تاکنون و بعد از حدود یک سال از مطرح شدن موضوع کیفیت بنزین، هیچ واکنشی از این مقام مسئول دیده نشده بود. حتی اخیرا خبری از وی منتشر شد که اعلام کرده بود: هنوز این موضوع که میزان بنزن موجود در پتروشیمی ها سبب افزایش سرطان در ایران شده است، به اثبات نرسیده است.

با وجود آنکه نماینده وزارت بهداشت در اغلب جلسات مجلس شورای اسلامی با موضوع بررسی کیفیت بنزین حضور داشته است، اما در این جلسات نه تنها سند یا مدرکی از سوی این وزارتخانه دال بر آلایندگی بنزین پتروشیمی ارائه نشده است، بلکه به نقل از حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، وزارت بهداشت در جلسه مشترک اعلام کرد که بنزین تولید داخل، آلودگی ندارد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: