معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:

۸.۵ میلیون دانش آموز به چهاردهمین پرسش مهر رئیس جمهور پاسخ دادند

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شرکت ۸.۵ میلیون دانش‌آموز در کنگره پرسش مهر چهاردهم، گفت: ۲۲۰ نفر از دانش‌آموزان مقطع متوسط دوم به عنوان برگزیدگان مرحله کشوری امروز تقدیر می‌شوند.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا کفاش امروز در مراسم اختتامیه چهاردهمین کنگره پرسش مهر اظهار داشت:پرسش مهر چهاردهم که در آغاز سال تحصیلی ۹۲-۹۳ توسط رئیس جمهور مطرح شد تحت این عنوان بود« اگر پدر شما رئیس جمهور باشد چه اقدامی را به او توصیه می‌کنید که بتواند اعتدال و میانه‌روی را در همه ابعاد زندگی اجتماعی جامعه ایرانی بگستراند؟»

حمیدرضا کفاش

وی افزود: پس از شروع سال تحصیلی فراخوان پرسش مهر جهت جلب همکاری فرهنگیان و دانش آموزان شناسایی عوامل توسعه در جامعه، افزایش حس مسئولیت‌پذیری و خودباوری در میان دانش‌آموزان و شناخت هویت دینی آغاز شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اطلاع‌رسانی به دانش‌آموزان و فرهنگیان، تشکیل ۲۰ جلسه در حوزه ستادی به منظور سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی و ۷۴۴ ستاد اجرایی درسطح مناطق و استان‌های کشور برای پیگیری پرسش مهر رئیس جمهور شروع به کار کرد.

کفاش ادامه داد: برگزاری مسابقات از مرحله آموزشگاهی تا کشور، تشکیل ۶ تیم داوری از میان اساتید برجسته و صاحب نام کشور به منظور بررسی تخصصی آثار راه یافته به مرحله کشوری به مدت ۴ هفته، نظارت و بازدید از مراحل اجرایی مسابقات و تهیه گزارش در خصوص کیفیت روند اجرای مطالبات رئیس جمهور در خصوص موضوعات آموزش حقوق شهروندی، گفتمان‌های دانش‌آموزی و زنگ انشاء و کتابخوانی در مدارس از سایر مسائل مورد پیگیری بود.

وی ادامه داد: در مقطع ابتدایی سه میلیون دانش‌آموز مقطع متوسطه اول یک میلیون و ۷۰۰ دانش‌آموز و مقطع متوسطه دوم سه میلیون و ۸۰۰ دانش‌آموز و در مجموع ۸٫۵ میلیون دانش‌آموز به پرسش مهر چهاردهم پاسخ دادند که آثار دانش‌آموزان در قالب رسانه و فضای مجازی، ادبی و پژوهشی، هنرهای دستی و تجسمی، هنرهای آوایی و فیلم کوتاه بود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: از برگزیدگان دوره دوم متوسطه مرحله استانی ۱۸۸۰ نفر به جشنواره کشوری راه یافتند که ۲۲۰ نفر از آنها به عنوان برگزیده کشوری امروز توسط وزیر آموزش و پرورش تقدیر می‌شوند.

کفاش با اشاره به اینکه برگزاری مراسم اختتامیه چهاردهمین کنگره پرسش مهر رئیس جمهور را سه مرحله برای حضور رئیس جمهور به تأخیر انداختیم، گفت: قرار بود رئیس جمهور امروز در این مراسم حضور یابد اما به دلیل مشغله‌ها از حضور ایشان محروم شدیم و پیام رئیس جمهور توسط وزیر آموزش پرورش قرائت شد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: