۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۵

وزیر نیرو خبر داد: ساخت لوله آب در کشورهای دیگر با تکنولوژی ایرانی

وزیر نیرو گفت: شرکت های ایرانی به ساختن سدها، نیروگاههای برقآبی بزرگ، احداث تأسیسات آب و فاضلاب، تولید لوله ها در کشورهای دیگر که فناوری اش از ایران به آنجا رفته است، مشغول هستند.

به گزارش عیارآنلاین، حمید چیت چیان در دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب ایران اظهار داشت: برگزاری چنین نمایشگاهی در هر صنعت به ویژه صنعت آب می تواند اثرگذار باشد چرا که مرکز خوبی برای تبادل تجهیزات، نظرات و خدمات با برقراری ارتباط مستقیم است و این می تواند منشأ کارهای مفیدی در کشور شود.

چیت چیان - وزیر نیرو

وی افزود: با مقایسه صنعت آب در سی سال گذشته با اکنون باید انصافا اذعان کنیم که صنعت آب یک صنعت پر افتخار در کشور ما بوده است و این افتخارآفرینی حاصل تلاش دسته جمعی پژوهشگران، مدیران صنایع، بخش خصوصی و مدیران بود.

وزیر نیرو با بیان اینکه در سی سال قبل نیازمند حضور سازندگان خارجی در صنعت آب بودیم، گفت: امروز دیگر تقریبا تمام نیاز کشور در صنعت آب توسط فعالان داخلی صنعت آب تأمین می شود و علاوه بر این تاکنون ۴۱ کشور جهان از دستاورد کار و فعالیت و تلاش صنعتگران آب کشور ما بهره برده اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر در ۲۰ کشور دنیا بازارهای فعال داریم که شرکت های ایرانی در این کشورها فعال هستند و به ساختن سدها، نیروگاههای برقآبی بزرگ، احداث تأسیسات آب و فاضلاب، تولید لوله ها در کشورهای دیگر که فناوری اش از ایران به آنجا رفته است، مشغول هستند.

وزیر نیرو تصریح کرد: اکنون بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار پروژه فعال در کشور عراق داریم که از این رقم ۱٫۲ میلیارد دلار مربوط به بخش آب است.

وی افزود: نیروگاههای بزرگی در تاجیکستان، در سریلانکا، در کنیا ساخته شده و یا در حال اجرا است و به زودی در کشور ارمنستان نیروگاهی احداث خواهیم کرد.

چیت چیان گفت: در لایه خروج از رکود که تصویب شده توجه خاصی به موضوع صادرات شده و من امیدوارم که در ماههای آینده و در سالهای آینده با بازار صادراتی خوبی مواجه باشیم به خصوص اینکه بسیاری از کشورها توانمندی های صنعت ایران را شناختند و راغب هستند از توانمندی های ایران بهره بگیرند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: