۲۶ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۴
با رای نمایندگان صورت گرفت

تکلیف مجلس به شرکت‌های وزارت نفت برای واریز تمام درآمدهای خود به خزانه

شرکت‌های دولتی تابع وزارت نفت مکلف شدند درآمدهای ریالی و ارزی خود را به حساب‌های متمرکز وجوه ریالی و ارزی را به خزانه‌داری کل کشور واریز کنند.

به گزارش عیارآنلاین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز پارلمان بندهای دیگری از ماده یک طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را مورد بررسی و تصویب قرار دادند.

مجلس

بر اساس بند (ح) ماده یک، شرکت‌های دولتی تابع وزارت نفت مکلف شدند درآمدهای ریالی و ارزی خود را به حساب‌های متمرکز وجوه ریالی و ارزی که از طریق خزانه‌داری کل کشور به نام آن‌ها نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران افتتاح می‌شود، واریز کنند.

وکلای ملت در بند (ط) نیز مصوب کردند آیین‌نامه اجرایی این ماده شامل سازوکار تسویه حساب خزانه‌داری کل کشور با وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه ذی‌ربط و همچنین قراردادی که وزارت نفت به نمایندگی از طرف دولت با شرکت مزبور در چهارچوب مفاد این ماده برای عملیات نفت، گاز، پالایش و پخش منعقد می‌کند، ظرف ۳ ماه از تاریخ تصویب این قانون به‌پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های نفت، امور اقتصادی و دارایی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور به‌تصویب هیئت‌وزیران برسد.

همچنین در این بند آمده است دستورالعمل‌های حسابداری لازم به نحوی که آثار تولید و فروش نفت خام و میعانات گازی در دفا‌تر قانونی و حساب سود و زیان شرکت‌های دولتی تابع ذی‌ربط وزارت نفت انعکاس داشته باشد، به پیشنهاد وزارت‌ نفت و تأیید وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیه و ابلاغ شود.

بهارستان نشینان در بند (ی) ماده یک آوردند مفاد این ماده جایگزین تبصره (۳۸) دائمی لایحه قانونی بودجه سال ۱۳۵۸ کل کشور مصوب ۵ دی ماه ۱۳۵۸ شورای انقلاب اسلامی شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: