۲۶ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۸
معاون پژوهشی وزارت علوم:

جشنواره ملی شیخ بهایی نقش موثری در کارآفرین کردن دانشگاه ها دارد

معاون پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به ظرفیت دانشجویی حدود ۴٫۵ میلیون نفر در کشور گفت: کشور ما پتانسیل دانشجویی خوبی دارد و جشنواره ملی شیخ بهایی نقش موثری در کارآفرین کردن دانشگاه ها دارد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر «وحید احمدی» بعدازظهر یکشنبه در نشست خبری یازدهمین جشنواره ملی فناوری شیخ بهایی که در محل وزارت علوم برگزار شده بود گفت: یازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی و اولین المپیاد فن آفرینی دانشجویی طرح کسب و کار در نیمه دوم اردیبهشت سال ۹۴ برگزار می شود.

وحید احمدی

وی ادامه داد: برای اولین بار بحث المپیاد ملی کسب و کار دانشجویی در کنار جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: برای این منظور یک بخشنامه از طرف معاونت پژوهشی وزارت علوم به دانشگاه های کشور ابلاغ شده که زمینه لازم را برای برگزاری این المپیاد فراهم کند.

احمدی هدف از برگزاری این المپیاد را ارایه ایده ها و طرح های نوآورانه دانشجویان در غالب طرح های کسب و کار به جشنواره شیخ بهایی عنوان کرد.

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: این المپیاد در سه مرحله دانشگاهی، استانی و ملی برگزار می شود.

احمدی افزود: در مرحله دانشگاهی مسابقاتی در خود دانشگاه ها برگزار می شود و نفرات برتر انتخاب می شوند؛ در مرحله استانی این المپیاد پارک های علمی و فناوری مسوولیت آن را برعهده دارد و در مرحله ملی جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی مسوول آن خواهد بود.

احمدی هدف از برگزاری جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی را توسعه، خلاقیت، نوآوری و فن آفرینی عنوان کرد و گفت: این جشنواره در دو بخش مسابقه ای و غیرمسابقه ای برگزاری می شود.

وی ادامه داد: امسال در این جشنواره در بخش فن آفرینی ،حوزه علوم انسانی نیز مورد تاکید قرار گرفته است که هدف از آن فن آفرینی و کارآفرینی بر مبنای علوم انسانی است.

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: هدف ما این است که فن آفرینی در حوزه علوم انسانی در پارک های متعدد علم و فناوری دنبال شود.

وی خاطر نشان کرد: در یکسال گذشته مراکز رشد هنر در اصفهان و تبریز ایجاد شده است که این مراکز می تواند در حوزه علوم انسانی فن آفرینی و کارآفرینی کنند.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: