۲۶ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۸
شوهانی:

بیکاری دامن جوانان تحصیل کرده را گرفته است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امروز بیکاری در استان ایلام، دامنگیر جوانان تحصیل کرده ما شده است.

به گزارش عیارآنلاین، احمد شوهانی در گفت‌و‌گویی با اشاره به دیدار‌ها و جلسات خود در مناطق مختلف حوزه انتخابیه با مردم، اظهار داشت: مشکلات مردم ایلام بسیار زیاد است اما بیشترین مراجعاتی که مردم در این ایام به دفا‌تر نمایندگان دارند، راجع به موضوع بیکاری است.

بیکاری

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، سیروان، چرداول و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه نرخ بیکاری در استان سر به فلک کشیده است.

وی با اشاره به آمار منتشرشده در زمینه اشتغال گفت: استان ایلام بالا‌ترین نرخ بیکاری در کشور را دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مشکل بزرگ‌تر ما، این است که امروز بیکاری در استان ایلام، دامنگیر جوانان تحصیل کرده ما شده است و ما در این استان، در حال حاضر ظرفیتی برای مهار این سیل بیکاری نداریم.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، سیروان، چرداول و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بعد از مشکل بیکاری، موضوعی که بیشترین شکایات و درخواست‌های مردم را در ملاقات‌های مردمی تشکیل می‌دهد، شکایت از گرانی و درخواست کمک مالی و وام و… است.

دولت جایی برای استخدام ندارد

احمد شوهانی با اشاره به نیاز مبرم استان ایلام به کارآفرینی و ایجاد اشتغال اظهار داشت: مهم‌ترین شرط و لازمه برای ایجاد اشتغال در استان، حمایت از بخش خصوصی و رونق سرمایه‌گذاری است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خانه ملت افزود: در حال حاضر، دولت توان ایجاد اشتغال برای سیل عظیم افراد بیکار در کشور را ندارد و باید برای جبران این موضوع، بخش خصوصی را در راستای ایجاد اشتغال حمایت کند.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، سیروان، چرداول و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چنانچه نیروی جوان جایگزین کارکنان دولتی سابقه دار شوند همچنان نیاز به کارآفرینی چشمگیر است.

وی افزود: از سویی دولت ظرفیت اقتصادی ایجاد شغل را نداشته و از دیگر سو با استناد به برنامه پنجم توسعه، بخش دولتی اجازه جذب این تعداد افراد را ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: لذا به نظر می‌رسد که دولت تنها می‌تواند با حمایت از بخش خصوصی و حمایت از تولید ملی، گامی اساسی در راستای مقابله با مشکل بیکاری بردارد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، سیروان، چرداول و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی گفت: در استان ایلام نیز، ظرفیت‌های بسیار زیادی برای فعالیت و اشتغال زایی توسط بخش خصوصی وجود دارد که اگر بدان‌ها توجه کافی مبذول داشته شود، شاهد رشد و توسعه استان از یک سو و اشتغال جوانان استان از سوی دیگر باشیم.

شوهانی گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته، بسیاری از پروژه‌هایی که در بخش‌های مختلف نظیر نفت، گاز، آب، برق، مرز و… فعال بودند، از کار باز ایستادند و دولت یازدهم باید برای راه اندازی این طرح‌ها، برنامه‌ای مدون داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بعد از مشکل بیکاری، مشکلی که بیشترین شکایات و درخواست‌های مردم را در ملاقات‌های مردمی تشکیل می‌دهد، شکایت از گرانی و درخواست کمک مالی و وام است.

منبع : خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: