۲۶ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۰
بیگی ئیلانلو مطرح کرد:

استحصال سالانه ۳ هزار کیلوگرم طلا از معدن زرشوران/بخش معدن تحریم نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است در راستای اقتصاد مقاومتی باید از بخش معدن حمایت کرد و برای بالفعل رساندن استعداد های بالقوه که در دل خاک نهفته شده است گام برداشت.

به گزارش عیارآنلاین، روح الله بیگی ئیلانلو در گفت و گویی با اشاره به افتتاح کارخانه طلای زرشوران تکاب در روز گذشته،‌ گفت: این کارخانه سالها سرمایه گذاری شده بود اما افتتاح آن با تعلل مسئولین به تاخیر افتاده بود.

روح الله بیگی

نماینده مردم میاندوآب،‌ شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۱۷۰ میلیارد تومان برای ساخت این کارخانه هزینه شده است، گفت: سالیانه ۳ هزار کیلوگرم طلا از این کارخانه استحصال می شود.

وی با بیان اینکه هرکیلوطلا ۳۳ هزار دلار معادل ۱۰۰ میلیون تومان ارزش دارد، گفت: درآمد این کارخانه در طول ماه ۳۰۰ میلیارد تومان خواهد بود که قابلیت افزایش تولید آن به دوبرابر نیز وجود دارد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اگر منابع غنی در دل خاک را فراوری کنیم نیازی به نفت نداریم،‌ گفت: تحریم های اعمال شده از سوی غرب بیشتر حول محور نفت و نه معدن است و تاکنون کشوردر بخش معدن تحریم نشده است.

بیگی ئیلانلو با اشاره به توانمندی های دانشمندان ایرانی در ساخت تجهیزات استحصال طلا،‌ گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی حمایت از معدن و قدم برداشتن برای بالفعل رساندن استعداد های بالقوه که در دل خاک نهفته شده است.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به اشتغالزایی ۸۵۰ کارگر در این کارخانه و با بیان اینکه قرار شد برای توسعه ظرفیت این کارخانه برنامه ریزی شود، افزود: در مراسم افتتاحیه این کارخانه پیشنهادی را با معاون اول رییس جمهور مطرح کردم مبنی براینکه شهرک زیورآلات و سنگ، شهرک کشاورزی و شهرک پتروشیمی در تکاب ایجاد شود.

منبع : خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: