۲۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۲۲

توافق جی ۲۰ برای افزایش ۲ هزار میلیارد دلاری تولید ناخالص جهان

کشورهای عضو گروه ۲۰ در اجلاس اخیر خود توافق کردند تا تولید ناخالص جهان را تا ۵ سال‌آینده ۲ هزار میلیارد دلار افزایش دهند.

به گزارش عیارآنلاین، اعضای گروه جی ۲۰ طی نشست اخیر خود در بریزبن استرالیا، توافق کردند تا تولید ناخالص داخلی جهان را طی ۵ سال آینده ۲ هزار میلیارد دلار افزایش دهند.

گروه جی 20

بر همین اساس، سران حاضر در اجلاس جی ۲۰، اعلام کردند این کشورها برنامه دارند تا رشد اقتصادی جهان را به ۲٫۱ درصد افزایش دهند.

از سوی دیگر کشورهای عضو گروه اقتصادی جی ۲۰ توافق کردند تا نابرابری موجود در اشغال فرصت های کاری بین زنان و مردان را تا سال ۲۰۲۵ معادل ۲۵ درصد کاهش دهند که همین امر ورود ۱۰۰ میلیون زن را به مشاغل جهان در پی خواهد داشت که می تواند به کاهش فقر در جهان منجر شود.

در این اجلاس کشورها همچنین متعهد شدند تا عمل  کردن دیگر کشورها به تعهد خود در مورد توافقات انجام شده در این اجلاس را تحت نظر قرار دهند.

طی سال های اخیر عملکرد غیر قابل قبول گروه ۲۰ کشور بزرگ اقتصادی نسبت به تحولات اقتصادی جهان، انتقادهایی را علیه این گروه در پی داشته است و به نظر می رسد به همین دلیل در اجلاس سال جاری این گروه، از صندوق بین المللی پول و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه نیز در این اجلاس برای ایفای نقش بیشتر در اقتصاد جهانی و رسیدن به اهداف این گروه دعوت شده است.

در حال حاضر برخی کشورها با ارائه نرخ بسیار ناچیز مالیاتی در تلاش هستند تا شرکت های بین المللی را برای حضور در درون خود ترغیب کنند که این کشورها در حال حاضر به بهشت مالیاتی شرکت ها در جهان تبدیل شده اند و مقابله با این موضوع نیز از موضوعات مورد بحث در اجلاس جی ۲۰ بود.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: