۲۵ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۱۹

معاون وزیر کشاورزی: وام خرید تجهیزات به کشاورزان تعلق می گیرد

معاون امور زراعی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با بانک کشاورزی توافق کرده ایم که وام خرید برای تجهیزات و خرید نهاده های کشاورزی به کشاورزان تعلق گیرد.

به گزارش عیارآنلاین، عباس کشاورز یکشنبه در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی، دامپروری و صنایع در محل دائمی نمایشگاههای اهواز اظهار کرد: این اقدام در راستای حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان انجام می شود و منابع مالی در اختیار آنها قرار می گیرد.

عباس کشاورز

وی با اشاره به این که دولت بنای مداخله در قیمت تجهیزات را ندارد افزود: تجهیزات با کیفیت و دارای گواهی تست مورد حمایت قرار می گیرند و اعتبار و تسهیلات در اختیار کشاورز قرار می دهیم.

کشاورز با اشاره به این که اولین تدبیر ما این است که تولیدات باید کیفیت داشته باشند تصریح کرد: مصرف کننده باید نسبت به کیفیت و کارایی کالا قانع شود.

معاون امور زراعی وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که سیاست ما رقابت است و حذف انحصار ادامه داد: تولید کنندگان باید رقابت کنند و مصرف کننده حق انتخاب داشته باشند.

وی درخصوص گواهی کود گفت: تولیدکنندگان کود باید حتما گواهی داشته باشند و کود بدون گواهی عرضه نمی شود.

کشاورز در خصوص وضعیت کشاورزی خوزستان اظهار کرد: کشاورزی استان مناسب است و باید با منابع آب و امکان تراکم کشت مقایسه کنیم.

چهارمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی، دامپروری و صنایع در ۱۴۰ غرفه در پنج هزار متر مربع مساحت در اهواز گشایش یافته است.

‘رحیم جلیلی’ مدیر عامل شرکت نمایشگاههای بین المللی خوزستان در خصوص این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه ۴۰ درصد بخش کشاورزی و ۶۰ درصد بخش دامپروری از ۱۹ استان شرکت دارند.

وی تصریح کرد: همچنین دو واحد تولید کننده از مجارستان نیز در نمایشگاه حضور یافته اند.

نمایشگاه یاد شده از ۲۵ تا ۲۸ آبان ماه جاری از ساعت ۱۵ تا ۲۱ آماده بازدید علاقه مندان است.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: