۲۵ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۴۷

شوکت:اصلاح قانون بیمه کارگران روند بیمه آنان را متوقف می کند

رییس کانون انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور گفت: اصلاح قانون بیمه کارگران روند بیمه آنان را کاملا متوقف می کند.

به گزارش عیارآنلاین، اکبر شوکت  اظهار داشت: طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی در کمیسیون بهداشت در راستای حفظ منافع سازندگان ساختمان و کارفریان است.

اکبر شوکت

وی افزود: تاکنون طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی پس از تصویب دو بار توسط شورای نگهبان برگشت داده شد ولی مخالفان طرح همچنان بر خواسته خود اصرار دارند.

شوکت با بیان اینکه تشکل های کارگران ساختمانی با اصلاح قانون بیمه کارگران مخالف هستند، ادامه داد: اگر این طرح تصویب شود روند بیمه کارگران ساختمانی کاملا متوقف می شود.

رییس کانون انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور تصریح کرد: کارگران ساختمانی که از سوی کارفرمایان خود بیمه می شوند درصدی از حق بیمه خود را خود پرداخت می کنند و ۲۰ درصد آن را کارفرمایان هنگام اخذ پروانه باید به سازمان های بیمه گر پرداخت کنند.

شوکت افزود: تاکنون ۸۰ هزار نفر از کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند و یک میلیون کارگر نیز در صف بیمه قرار دارند.

براساس ماده واحده طرح مزبور و در صورت تصویب نهایی آن، سازمان تامین اجتماعی مکلف است ۷ درصد حق بیمه را از کارگران ساختمانی دارای پروانه مهارت و اشتغال مشمول ماده یک این قانون و ۲۰ درصد سهم کارفرما از ۱۲ درصد مجموع عوارض و درآمد تامینی ناشی از صدور پروانه ساختمان به شهرداری را از مالک دریافت و کارگران مزبور را بیمه کند.

« حامد قادرمزی» نماینده مردم قروه در مجلس شورای اسلامی نیز پیشتر در مخالفت با کلیات این طرح گفته بود که کارگران ساختمانی اقشار کم درآمد هستند که باید از آنان حمایت کنیم.

وی خاطر نشان کرد این طرح نمی تواند اصلاحیه خوبی باشد و در بلندمدت به نفع کارگران ساختمانی و سازمان تامین اجتماعی نخواهد بود.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: