۲۵ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۵۸

اجرای پنجره واحد تجارت در کشور تا پایان سال

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: تا پایان سال جاری پنجره واحد تجارت در سراسر کشور اجرا می‌شود و نمایندگان این سازمان در تمام گمرکات کشور مستقر شده اند تا تسهیلات لازم را به بازرگانان ارائه کنند.

به گزارش عیارآنلاین، یدالله صادقی با بیان این‌که صادرات کشور در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۱ روند رو به رشدی داشته و پیش بینی می‌شود این رقم در سال جاری هم افزایش یابد، گفت: معدل یک تن کالای صادراتی ارزش افزوده چندانی ندارد و بیشتر رشد وزنی داشته‌ایم. در حالی که برای ایجاد ارزش افزوده در کشور و جلوگیری از خام فروشی و پردازش کالا در راستای صادرات فرصت زیادی داریم.

 صنعت حفاری

وی شناسایی کارخانجات تولیدی در استان تهران را یکی از فعالیت‌های مهم برشمرد و گفت: از هم اکنون کارخانجات و شرکت‌هایی که به دلیل نبود سرمایه در گردش، مشکلات تولید یا نداشتن بازار و برنامه ریزی تولید راکد هستند را شناسایی کرده ایم و اقدامات لازم را در این زمینه انجام می دهیم.

صادقی در بخشی از سخنان خود با بیان این‌که سعی دولت بر این بوده تا در جهت دفع موانع پیش پای صادرکنندگان گام بردارد، گفت: طی سال‌های گذشته رشد تولید ناخالص داخلی کم شده بود و امسال نیز در سه ماهه اول سال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته این رقم ۴٫۵ درصد افزایش داشته است.

ارتقای ۲۰ پله‌ای جایگاه کسب و کار در کشور

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در مورد کاهش نرخ تورم گفت:‌ تورم نقطه به نقطه و میانگین نرخ تورم امروز به زیر ۲۰ درصد رسیده است. در زمینه ارتقای جایگاه کسب و کار در کشور ۲۰ پله رشد کرد‌ه‌ایم و از رتبه ۱۵۲ به ۱۳۰ رسیده‌ایم.

وی با اشاره به اهمیت ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری گفت: این سیاست‌ها دربردارنده کلیه راه حل مشکلات صنعت، کشاورزی، تولید و سایر بخش‌ها هستند که ما از آن به عنوان تحریم‌های خارجی و داخلی یاد کنیم.

صادقی ایجاد تسهیلات برای تجارت فرامرزی را از دیگر سیاست‌های دولت عنوان و اظهار کرد: کارهای خوبی انجام شده و یا در شرف انجام است که ایجاد پنجره واحد برای تسهیل و سرعت دهی در زمینه ورود کالا به کشور از آن جمله است و بخشی از این پروژه در استان تهران انجام شده و ۲۲۰۰ قلم کالایی که تقاضای زیادی برای ثبت سفارش آن‌ها وجود دارد از طریق سامانه مربوطه توسط فعالان اقتصادی و از طریق اینترنت انجام می‌شود و از بازرگانان از فعالیت‌های زمان بر نجات پیدا می کنند.

منبع:ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: